Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко дав "зелене світло" створенню кредитного реєстру НБУ

Президент підписав закон.

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків".

Про це повідомили у прес-службі глави держави.

"Кредитний реєстр – інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, зберігання, зміну, використання, поширення (надання) інформації про кредитні операції банків та про стан виконання зобов’язань за такими операціями, аналіз та кваліфікацію кредитів", - уточнили у президента.

Як зазначається, створення кредитного реєстру передбачено з метою зменшення рівня кредитного ризику, убезпечення банківських операцій, підвищення надійності й стабільності банківської системи, захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банку законом.

"Також встановлено зобов’язання надавати до кредитного реєстру інформацію: банками щодо боржників, якщо сума заборгованості (за основною сумою та відсотками) за кредитними операціями дорівнює або перевищує 100 розмірів мінімальних заробітних плат (372,3 тис. грн.); Фондом гарантування вкладів фізичних осіб про кредитні операції банків, щодо яких НБУ прийнято рішення про віднесення їх до категорії неплатоспроможних або про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію, а також інформацію щодо погашення боргу позичальника, яка міститься у бюро кредитних історій; надання Національним банком України права доступу банкам до інформації з Кредитного реєстру для оцінки кредитного ризику", - наголошується у тексті документу.

Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування та вводиться в дію через два місяці з дня набрання чинності цим Законом.

"Окрім положень щодо обов’язку банків подавати до кредитного реєстру інформацію про здійснені ними кредитні операції, які вступають в дію з 1 квітня 2018 року; щодо інформації, яка подається до Кредитного реєстру та доступу до неї – через 6 місяців з дня набрання чинності цим Законом, але не пізніше 31 грудня 2018 року; щодо використання банками інформації з Кредитного реєстру для оцінки кредитного ризику – з 1 січня 2019 року", - уточнили у прес-службі Порошенка.

Нагадаємо, раніше Національний банк України прийняв рішення про розширення переліку даних про фінансовий стан банків та виконання ними вимог, що підлягають оприлюдненню на сайті Національного банку, а також інтернет-сторінках комерційних банків України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції