Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко назвав країни, в яких заарештують активи "Газпрому"

Над арештом активів працюють найкращі юристи світу.

Активи російської енергетичної компанії "Газпром" будуть заарештовані в чотирьох країнах для того, щоб виконати рішення Стокгольмського арбітражу щодо суперечки з "Нафтогазом України".

Про це повідомив президент України Петро Порошенко на зустрічі зі студентами-юристами в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, передає "Інтерфакс-Україна".

За словами президента, активи "Газпрому" вже заарештовано у Великій Британії та Нідерландах, а найближчим часом їх заарештують у США і Швейцарії.

Порошенко зазначив, що над цим працюють найкращі юристи світу, що представляють Україну. В кінцевому підсумку вони домагаються отримання $ 2,6 млрд, які "Газпром" відмовляється платити "Нафтогазу".

"Ми нікому не дозволимо грабувати Україну", - заявив президент.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів, а також пеню. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

5 червня НАК "Нафтогаз України" повідомив, що суд заарештував активи російської компанії "Газпром", які перебувають у Нідерландах. 

ВідеоСуд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Про це повідомляє офіційний сайт компанії. У такий спосіб "Нафтогаз" намагається стягнути з росіян гроші, які вони заборгували згідно із рішенням Стокгольмського арбітражу за порушення умов контракту. Два мільярди доларів з понад  4,5 вдалося забрати автоматично, їх врахували як плату за газ. А от решту доводиться вибивати в судах через арешт російських активів.

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції