Порошенко не проти очолити НБУ і продати "Ощадбанк"

Голова ради Нацбанку України Петро Порошенко не заперечує свого бажання очолити НБУ.

Голова ради Національного банку України Петро Порошенко не заперечує свого бажання очолити НБУ.

Зокрема, в інтерв`ю газеті "Дело" від 18 жовтня, на питання, чи погодиться він очолити НБУ, якщо йому надійде така пропозиція, Порошенко відповів: "Визнаю за честь".

Петро Порошенко
УНІАН
Петро Порошенко задумався над перспективою очолити головний банк країни
Він зазначив, що на сьогоднішній день існує досить висока вірогідність того, що нинішній голова НБУ Володимир Стельмах стане народним депутатом.

Порошенко обґрунтував це тим, що входження до виборчого списку блоку "Наша Україна – Народна самооборона" (під номером 28 – iPlus) для Стельмаха було дуже непростим рішенням.

Він також сказав, що питання, хто стане наступним головою НБУ, багато в чому залежить від позиції президента України, оскільки згідно із Законом України "Про Національний банк", саме він вносить кандидатуру голови НБУ на затвердження в парламенті.

Порошенко зазначив, що в Україні вистачає фахівців, які могли б претендувати на посаду голови НБУ.

При цьому, за його словами, для потенційного голови НБУ пріоритетним є не стільки досвід роботи в комерційному банку, скільки розуміння макроекономічних процесів.

"Якщо ви говорите, що в число претендентів на пост голови входить і моя кандидатура - це цікаво… Але тут все залежить від президента. Крім того, підтримати кандидатуру голови Нацбанку повинні більш як 300 народних депутатів", - сказав Порошенко.

Як повідомляв iPlus, 17 жовтня на прес-конференції Володимир Стельмах заявив, що не піде працювати до Верховної ради України і залишиться на посту голови НБУ до завершення каденції. Також він повідомив, що не обговорював питання своєї відставки з президентом України Віктором Ющенком.

Крім того, Петро Порошенко виступає за продаж частини акцій "Ощадбанку".

"Я б виступив за проведення якісної підготовки цієї установи до публічного розміщення акцій (IPO)", - сказав він.

При цьому Порошенко висловив упевненість у зацікавленості інвесторів у придбанні цих акцій. Він пояснив це тим, що "Ощадбанк", "очищений" від проблемних зобов`язань, має найбільш розгалужену мережу представництв у країні, "який може ефективно працювати з населенням, буде дуже привабливим для інвесторів".

За його словами, пріоритетом у роботі "Ощадбанку" має бути вирішення завдань із погашення втрачених заощаджень Ощадбанку СРСР. "Цю проблему можна вирішити. Принаймні, що стосується 80-90% вкладників, причому без серйозного залучення бюджетних ресурсів", - сказав він.

За словами Порошенка, цю проблему можна вирішити саме через механізм публічного розміщення акцій "Ощадбанку" й збільшення його капіталізації. Порошенко зазначив, що для цього потрібно внести зміни до Закону України "Про банки та банківську діяльність".

При цьому Порошенко виступає проти приватизації ще одного державного банку - "Укрексімбанку". "Він може виконувати ті завдання, про які я вже говорив, будучи на 100% у власності держави", - сказав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: