Порошенко про російський газ по $ 500: "Походіть ще базаром, може, комусь і сподобається"

Порошенко про російський газ по $ 500: "Походіть ще базаром, може, комусь і сподобається"

Україна не закуповуватиме дороге паливо в РФ, а шукатиме ринковий підхід.

Україна не закуповуватиме газ у Росії за ціною 500 доларів, заявив лідер президентської гонки в Україні Петро Порошенко.

За його словами, Україна скорочуватиме споживання блакитного палива і організовуватиме реверс.

"Росія хоче продавати його (газ) по $ 500 Україні. Добре. Але Україна не буде купувати цей газ, він їй не потрібен", - зазначив Порошенко.

Він сподівається на реверсні поставки та скраплений газ з США.

"По-перше, ми будемо завозити реверсний газ. По-друге, будемо скорочувати споживання. По-третє, будемо розвивати технологію сланцевого газу і побудуємо термінал для зрідженого газу - у нас є домовленості з нашими американськими партнерами щодо доставки його сюди", - заявив Порошенко.

При цьому він наголосив, що стосовно російського газу необхідно шукати здоровий ринковий підхід.

"Щодо зими - у нас зараз рекордні запаси газу. Плюс, повторю, з осені починається реверс зі Словаччини, плюс реверс з Угорщини, Польщі. Так, ми вирішили проблему по-ринковому. Росія хоче продавати газ по 500 доларів? Дякую, не треба. Походіть ще базаром, може, комусь і сподобається. Але нам за такою ціною газ не потрібен. Раніше був потрібен, а зараз ні. Чому раніше було по-іншому - тому, що завжди в ціні на газ була певна корупційна складова, що закладалася колишньою владою України. А ось зараз її бути не повинно і не буде. При цьому я не кажу: "Та ми проживемо без вашого російського газу!". Я кажу: "Давайте шукати здоровий ринковий підхід", - сказав Порошенко і додав, що Росія повинна припинити газовий шантаж України.

При цьому політик вважає, що за два роки Україна повністю вирішить свою енергетичну проблему.

Нагадаємо, що час газового ультиматуму сплив: Україна може почати судитися з "Газпромом".

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів