Порошенко: рейтинги України знизили несправедливо

Голова Ради НБУ вважає, що оцінки рейтингових агентств стосовно України повинні бути більш прозорими та об'єктивними.

Зниження міжнародних рейтингів України агентством Standard & Poor's є необ'єктивним.

Про це заявив голова Ради Національного банку Петро Порошенко.

За його словами, в умовах економічної кризи Україна сьогодні має такі саме проблеми, як і більшість інших країн Східної Європи.

"Такий рейтинг, як в України, сьогодні є тільки у Пакистану. Для порівняння: Пакистан не має уряду, що на сьогодні діє, і територіальної цілісності, а золотовалютних запасів в цій країні достатньо для забезпечення імпорту на 30 днів. І Україні присвоєний такий само рейтинг, як і цій країні. Це говорить про необхідність перегляду політики рейтингових агентств у бік більшої прозорості й об'єктивності критеріїв оцінки ризиків", - впевнений Порошенко.

Нагадаємо, 25 лютого міжнародне рейтингове агентство S&P знизило рейтинги України - довгостроковий і короткостроковий валютні рейтинги, рейтинги в національній валюті та довгостроковий суверенний кредитний рейтинг.

Крім того, агентство дало Україні негативний прогноз по валютних рейтингах і рейтингах в національній валюті. Швидким зниженням українських рейтингів експерти агентства фактично вказали на те, що Україні загрожує дефолт.

24 лютого про початок перегляду з можливістю зниження рейтингів України заявило й агентство Moody's Investors Service.

Поміщення рейтингів на перегляд експерти Moody's пов'язали з українською політичною нестабільністю, яка ставить під питання вирішення проблем у банківській сфері.

Читайте також:

S&P пророкує Україні швидкий дефолт

Індекси США падають через "маленьку" Україну

Наступного року Україна буде жити без кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: