Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко розповів, що може запобігти банкрутству ОПЗ

Президент впевнений, що уряд не допустить банкрутства підприємства.

Президент України Петро Порошенко заявив, що уряд не допустить банкрутства Одеського припортового заводу. Він вважає цю ситуацію неприйнятною.

Про це президент заявив під час прес-конференції у неділю, 14 травня.

"Я вважаю абсолютно неприйнятним його банкрутство. Думаю, що уряд не допустить банкрутства. В тому числі і переговори та судові процеси і за межами країни", - сказав Порошенко.

Глава української держави вважає, що єдиний вихід із цієї ситуації – приватизація підприємства, "і це стосується не лише ОПЗ".

За словами Порошенка, восени цього року стане зрозуміло, коли може відбутися приватизація ОПЗ.

"Сподіваюся, що буде запропонована нова кандидатура Фонду державного майна, буде запрошений новий радник, і восени ми можемо мати чітку ясність та чітку картину щодо темпів і термінів приватизації ОПЗ. Іншої альтернативи я не бачу", - сказав він.

11 жовтня 2016 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов компанії Ostchem Дмитра Фірташа щодо стягнення з Одеського припортового заводу більше 250 млн доларів через невиплату боргу за поставку газу. Пізніше Южненській міський суд Одеський області підтвердив це рішення і дав можливість реалізувати рішення Стокгольмского арбітражу в Україні. Потім Апеляційний суд підтвердив це рішення, фактично відкривши шлях до банкрутства ОПЗ.

Нагадаємо, ОПЗ – один із найбільших у країні виробників хімічної продукції. Україна давно хоче продати підприємство, що здатне випускати 1,2 млн тонн аміаку і 0,9 млн тонн карбаміду на рік. На завод припадає 7% європейського ринку карбаміду і 5% – аміаку, а 90% продукції йде на експорт у два десятки країн. У серпні завод аварійно зупинився і Фонд держмайна був змушений терміново домовлятися з держкомпанією про постачання газу, а з держбанком – про відстрочку заборгованості заводу.

Раніше повідомлялося, що спершу за ОПЗ хотіли отримати 13,175 млрд грн – близько півмільярда доларів, проте згодом зазначили, що початкова ціна об'єкта може знизитися до 150 млн дол. для залучення більшого кола інвесторів.

Варто зазначити, що одного разу конкурс з продажу ПАТ "Одеський припортовий завод" не відбувся через відсутність заявок від інвесторів.

Відео Хто заробив на зриві продажу Одеського припортового заводу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції