Порошенко у Румунії домовився про імпорт газу і 750 тисяч євро допомоги

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Політики обговорили співрацю та спрощення перетину кордону. 

Президент України Петро Порошенко у Румунії провів офіційні переговори із прем'єр-міністром Дачианом Чолошом та подякував йому за фінансову підтримку.

Під час перемовин політики домовилися розвивати можливості щодо функціонування зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Також вони торкнулися питань двосторонньої співпраці, зокрема у галузі сільського господарства, машинобудування та транспорту.

"Ми спостерігаємо як Україна стає ближчою до Євросоюзу завдяки своїм реформам", - заявив прем'єр-міністр Румунії.

Порошенко та Чолош відзначили суттєвий прогрес щодо розширення транспортного сполучення між Україною та Румунією, зокрема відновлення прямого потягу Київ – Бухарест та налагодження автобусного маршруту між двома країнами. Також серед іншого на перемовинах була тема розбудови транспортного сполучення між Україною та Румунією в дельті Дунаю.

За результатами зустрічі президент та румунський прем'єр домовилися прискорити роботу над підписанням документів щодо налагодження імпорту природного газу з Румунії до України.

Також глава держави подякував уряду Румунії за рішення надати Україні військово-технічної допомоги обсягом 250 тисячі євро та за наданий  внесок у 500 тисяч євро в роботу трастового фонду Україна – НАТО з питань кібербезпеки. Була підписана угода між урядами країн про спільне патрулювання українсько-румунського державного кордону, що дозволить спростити процедуру перетину кордону і сприятиме боротьбі з контрабандою.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко відвідав Японію з робочим візитом. Глава української держави зустрічався з прем'єр-міністром Сіндзо Абе та з керівниками обох палат парламенту Японії, іншими високопосадовцями, а також представниками японського бізнесу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції