Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко й Дуда розкритикували ЄК через дозвіл "Газпрому" постачати газ в обхід України

Рішення порушує положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Україна і Польща вважають рішення Європейської комісії про надання "Газпрому" додаткового доступу до європейських газопроводів таким, яке порушує правила і принципи Енергетичного співтовариства.

Про це йдеться в спільній заяві президентів України і Польщі Петра Порошенка і Анджея Дуди, повідомляє прес-служба глави держави.

"Ми вважаємо, що рішення не відповідає правилам і принципам Енергетичного співтовариства і суперечить досягненню фундаментальної мети організації - об'єднання енергетично незалежної Європи. Воно підриває принципи Договору про заснування Енергетичного співтовариства і правила конкуренції", - наголосили вони в заяві.

Більш того, воно порушує положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, додали президенти.

Як відомо, Єврокомісія наприкінці жовтня ухвалила рішення, що дозволяє російському монополісту "Газпрому" збільшити обсяги постачання газу через "Північний потік" та німецький газопровід OPAL. Росіяни зможуть використовувати можливості OPAL на 80%, а якщо ніхто не викупить решту 20% можливостей, то й весь газопровід. Таким чином Росія отримала можливість постачати газ до Європи в обхід України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції