Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко заснував три офшорні компанії для реструктуризації активів Roshen

Президент досі не передав свої активи у траст.

Попри свої обіцянки, президент України Петро Порошенко досі не передав свої активи у траст, але почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

Про це йдеться у розслідуванні Анни Бабінець "Подвійне життя президента" для програми "Слідство.Інфо" на Громадському.

Як ідеться у відповіді керуючого директора ICU Макара Пасенюка, уповноваженого прес-службою Адміністрації президента відповідати на запитання журналістів щодо бізнес-справ Петра Порошенка, у серпні 2014 року президент заснував офшорну фірму Prime Asset Partners Limited – вона мала бути підготовкою для подальшого продажу групи Roshen. У цей час саме йшли трагічні бої за Іловайськ.

Восени 2014 року ця компанія заснувала на Кіпрі компанію CEE Confectionery Investments Limited, яка у свою чергу заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV".

Юридичні радники Порошенка виправдовують створення офшорної піраміди президентом тим, що це "відповідає ринковій практиці в Україні для компаній, що підлягають продажу стратегічним інвесторам".

Зазначається, що Порошенко не вніс у свої декларації за 2014 та 2015 роки створену офшорну компанію. У відповіді керуючого директора ICU Макара Пасенюка йдеться, що акції Prime Asset Partners Limited не мають номінальної вартості. "Відповідно до вимог щодо декларування майна у 2014 році, включенню до декларації підлягала інформація про акції, які мають номінальну вартість", — зазначив він. 

Однак у сюжеті "Слідства.Інфо" наведені документи, які підтверджують, що Prime Asset Partners Limited має тисячу акцій, кожна з яких коштує $ 1, тобто Порошенко витратив на віргінський офшор $1000. У декларації за 2014 рік у пункті "Розмір внесків до статутних капіталів підприємства, у тому числі за кордоном", президент поставив прочерк. При цьому внесення у декларацію про доходи завідомо неправдивих даних є адміністративним правопорушенням, яке тягне за собою штраф.

Журналісти зазначають, що зареєстрована на Британських Віргінських островах офшорна компанія при продажі дозволяє не сплачувати податки, які в Україні становили би мільйони гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції