Порушено справу щодо "Укртатнафти"

Генеральна прокуратура порушила справу через події на Кременчуцькому НПЗ. М.Азаров вважає, що це була спроба рейдерського захоплення".

Через події на Кременчуцькому НПЗ порушено кримінальну справу. Про це повідомила заступник генерального прокурора Тетяна Корнякова. За її словами, справу розслідує прокуратура Полтавської області.

Коментуючи події, які відбулися на Кременчуцькому НПЗ перший віце-прем'єр, міністр фінансів Микола Азаров назвав їх викликом "не тільки Татарстану, але і всій Росії". За його словами, "мала місце спроба рейдерського захоплення".

Перший віце-прем'єр, міністр фінансів Микола Азаров вважає, що поновлення судом Павла Овчаренка на посаді голови правління компанії "Укртатнафта" (Кременчуцький нафтопереробний завод, Полтавська область) є рейдерським захопленням підприємства.

"Мала місце справжня спроба рейдерського захоплення підприємства", - сказав він. Азаров назвав таку ситуацію викликом для уряду. "Кинуто виклик, і ми не можемо ставитися до нього байдуже", - заявив міністр.

 Зі слів Азарова, зараз Міністерство палива й енергетики веде переговори із представниками татарських акціонерів компанії для врегулювання ситуації.

Незважаючи на конфлікт навколо "Укртатнафти", цінова ситуація на ринку нафтопродуктів, зі слів першого віце-прем'єра, стабільна й буде контролюватися урядом.

Павло Овчаренко
УНІАН
Павло Овчаренко
Нагадаємо, апеляційний суд Сумської області 29 серпня своєю ухвалою поновив Павла Овчаренка на посаді голови правління "Укртатнафти".

26 вересня 2007 року Крюківський районний суд Кременчука, якому справа направлялася в 2005 році, у ході апеляційного оскарження виніс додаткове рішення, що визначає порядок поновлення Овчаренка на роботі.
Овчаренка було звільнено з посади голови правління "Укртатнафти" у вересні 2004 року.

Разом з тим, Міністерство промисловості і енергетики РФ має намір підтримати ОАО "Татнафту" в конфліктній ситуації, що склалася навколо Кременчуцького НПЗ. Як заявив голова Мінпроменерго РФ Віктор Христенко, ця ситуація "абсолютно не нормальна".

Голова Фонду державного майна України Валентина Семенюк заявила напередодні, що статут ЗАО "Укртатанафта" повинен бути приведений у відповідність із Законом України "Про управління об'єктами держвласності". Вона підкреслила, до тих пір, поки це не буде зроблено, продовжуватимуться рейдерські атаки на підприємство з боку різних акціонерів.

В.Семенюк нагадала, що з приводу суперечливого пакету 18% акцій ЗАО "Укртатнафта" судовий розгляд тричі доходив до Вищого суду України. Один раз цей розгляд ініціював ФДМУ, другий раз - ГПУ, третій раз – НАК "Нафтогаз України".

"Всі три рази справа була програна Україною саме тому, що статут ЗАО "Укртатнафта" так і не був приведений у відповідність із Законом", - підкреслила вона.

Напередодні повідомлялося також, що ЗАО "Укртатнафта" продала 3% акцій фінансової компанії "Укрнафтогаз", що належали їй. Таким чином, знята формальна перешкода для того, щоб вказана компанія була фінансовим реєстратором ЗАТ "Укртатнафта". 

За словами голови торгового представництва Республіки Татарстан в Україні Ростислава Вахітова, президент Татарстану Мінтімер Шаймієв надіслав вчора телеграму президентові України Віктору Ющенку з проханням втрутитися в ситуацію навколо Кременчуцького НПЗ. 

Раніше керівництво Республіки Татарстан і "Татнафти" також зверталося до президента і Кабінету міністрів України з проханням негайно втрутитися в ситуацію, що склалася навколо АТ "Укртатнафта".

Наприкінці травня "Нафтогаз України" сконцентрував у своєму балансі 61,354% "Укртатнафти". У серпні Кабінет міністрів вирішив передати державний пакет акцій "Укртатнафти" зі статутного фонду "Нафтогазу України" Фонду державного майна. Але на початку вересня президент Віктор Ющенко припинив передачу пакета "Укртатнафти".

Станом на початок 2007 року, 43,054% акцій компанії належали "Нафтогазу України", 28% акцій - Міністерству майна й земельних ресурсів Татарстану, 9,96% - SeaGroup International PLC (США), 8,6% - компанії "Татнафта" (Татарстан), 8,336% - компанії AmRuz Traiding AG (Швейцарія).

У жовтні 2006 року уряд Татарстану передав у довірче управління російській компанії "Татнафта" 28% акцій "Укртатнафти".