Порятунок банку "Надра" буде коштувати інвестору 5,5-6 млрд грн

Кабінет міністрів не буде наполягати на переведенні вкладників банку "Надра" в "Родовід банк", якщо НБУ запропонує іншу модель для порятунку банку "Надра".

Спасіння банку "Надра" буде коштувати інвестору "мінімум 5,5-6 млрд грн". Про це повідомив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський.

"Питання обговорюється. Об'єктивно порядок цифр, який мінімально необхідний банку це 5,5 - 6 млрд грн. Це той обсяг, який ми (міністерство фінансів) вважаємо мінімально необхідним для підняття банку Надра", - сказав Уманський.

Уманський також повідомив, що Кабінет міністрів не буде наполягати на переведенні вкладників банку "Надра" в "Родовід банк", якщо НБУ запропонує іншу модель для порятунку банку "Надра".

Зазначимо, що сьогодні рішенням правління Національного банку України згідно зі ст. 75 Закону України "Про банки і банківську діяльність" продовжено дію тимчасової адміністрації в ВАТ КБ "Надра" строком на один рік з 10 лютого 2010 р. по 9 лютого 2011 р.

Нагадаємо, вчора Кабінет міністрів і Національний банк України спільною постановою вирішили докапіталізувати "Родовід банк" шляхом придбання акцій додаткової емісії вказаного товариства в сумі 7,5 млрд грн в обмін на облігації внутрішньої державної позики.

Тимчасова адміністрація в "Надра Банк" була введена 10 лютого 2009 р. Неврегульована заборгованість банку "Надра" складається з боргу з торгового фінансування (470 млн дол.), євробондів (175 млн дол.), українських облігацій (61 млн дол.) та заборгованості перед НБУ (922 млн дол.) У середині серпня банк "Надра" домовився з найбільшими державними експортно-кредитними агентствами європейських країн про реструктуризацію 140 млн дол. позик під 4% річних і розстрочкою на 7 років.

Згідно з планом реструктуризації зовнішніх боргів банку "Надра", до 2 листопада 2009 р. банк повинен був підписати з кредиторами меморандум про взаєморозуміння. Кредиторам пропонувалося достроково отримати 20% виданого банку кредиту, пролонгувати 50% позики на 7 років або перевести частину боргу у форму субординованого. На початку листопаду банк "Надра" не зміг домовитися з власниками боргів на 645 млн дол. Реструктуризація боргів банку "Надра" є головною умовою його рекапіталізації державою.

Відзначимо, за інформацією НБУ, тимчасові адміністратори продовжують знаходитися в 12 банках, зокрема в ВАТ КБ "Надра", ПАТ "Західпромбанк", АКБ "Трансбанк", ВАТ Банк "Біг Енергія", ПАТ "Родовід банк", ВАТ КБ "Арма", ВАТ "Селянський комерційний банк", ПАТ КБ "Володимирський", ПАТ "Столиця", ВАТ "Інноваційно-Промисловий Банк", ВАТ КБ "Іпобанк", ТОВ "Діалог банк".

Читайте також:

Банк "Надра" з 11 лютого відновить виплати депозитів

Нацбанк продовжив роботу тимчасової адміністрації у банку "Надра"

НБУ ще не вирішив долю банку "Надра"

Кабмін виділить Родовід Банку 7,5 млрд грн для виплат вкладникам "Надра" банку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: