Порятунок економіки США коштуватиме 825 мільярдів доларів

Демократична партія США представила план з підтримки економіки США.

Демократична партія США представила план з підтримки економіки США, який передбачає виділення з бюджету 825 мільярдів доларів. Раніше точна сума, яку планують витратити демократи, відомою не була.

Якщо документ пройдет всі узгодження, то 275 мільярдів доларів США витратить на скорочення податків, а 550 мільярдів - на різного роду інвестиції. Очікується, що план обговорюватиметься в Конгресі в найближчі два тижні.

Офіційно план називається American Recovery and Reinvestment package, хоча в пресі його часто називають "планом Обами". У документі сказано, що заходи уряду дозволять створити і зберегти від трьох до чотирьох мільйонів робочих місць і пристосувати економіку США до особливостей XXI століття.

За даними Associated Press, 10 мільярдів доларів демократи планують витратити на науку, а ще шість мільярдів - на поширення високошвидкісного інтернету. Транспортні проекти вимагають 32 мільярди доларів, а ще 31 мільярд піде на будівництво і ремонт державних установ.

Значна увага в плані приділяється питанням освіти. Очікується, що 41 мільярд доларів дістанеться школам як гранти, 21 мільярд піде на модернізацію шкіл. Крім того, університети і школи отримають ще 79 мільярдів доларів.

Прості американці відчують на собі дію нового плану через зниження податків. Зокрема, протягом двох років кожен робітник отримає по 500 доларів, а кожна пара - по тисячі доларів. Лише цей захід обійдеться уряду в 140 мільярдів доларів.

Демократи мають більшість як в Сенаті, так і в Палаті представників, тому вони чекають, що план буде схвалений. Одним з його мінусів є збільшення дефіциту бюджету США в той час, коли він вже досяг рекорду. За підсумками 2009 року очікується, що він складе більше 1,1 трильйонів доларів.

Розробка нового плану з порятунку американської економіки послідувала після того, як в грудні стало відомо, що США вступили в рецесію в грудні 2007 року. Крім того, попередній план допомоги американським компаніям, що передбачає виділення 750 мільярдів доларів - так званий "план Полсона" - дав обмежені результати.

Читайте також:
У 2009 році Обамі буде непереливки
Буш пояснив американцям, як рятувати економіку
Фінансові ринки не можуть подолати кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: