"Порятунок гривні" приніс скандали і головний біль для звичайних позичальників

Кому вигідні коливання курсу при процесі "порятунку гривні" і скандали, звинувачення та піар, що супроводжують цей порятунок?

Порятунок гривні став скандалом. Такий шквал викриттів – буває нечасто.

Про махінації Нацбанку на користь політиків - і інтерес у цьому самого Президента пліткували, звичайно. Але вперше заявили Публічно і на офіційному рівні - і головний міліціонер країни, і один із керівників цього ж банку, і навіть колишні соратники Ющенка з фракції "НУ-НС".

Звинувачення, правда, залишилися на словах – на що зразу вказали із Секретаріату глави держави. Утім, примара кримінального переслідування, схоже, подіяла.

Нацбанк прокинувся і лише кількома валютними операціями вирівняв курс гривні. У середу - уже офіційно - вона впала найнижче за свою історію - до 8-ми гривень за долар. В обмінках це означало всі 9. Сьогодні – "зелений" можна купити за 8,62.
Від таких стрибків - виграли кілька комерційних банків – яких не називає ніхто. програли – мільйони українців, намагаючись утриматися на валютній гойдалці.

Валерій Овраменко три роки тому позичив у банку 60 тисяч доларів на розвиток бізнесу. Бізнес зупинився, кредит залишився.

"Як можемо так і платимо. Останні місяці не вдається, банк поставив жорсткі умови - реалізація заставного майна".

А в заставі квартира. І в квартирі троє дітей.

"Курс на той час був... в районі 4,60", - ділиться Валерій.

Міністр економіки знає, хто винен, що такого курсу вже немає.

Голова НБУ запевняє - це не він, а вони. Все ще на своїй посаді голова НБУ обіцяє у вересні гривню підтримати... мільярдом доларів і продавати їх по-новому.

Валерій Овраменко, позичальник, каже: "Якщо я брав кредит по 4,70, мені не легше. Що на 40 копійок упав"

Головний міліціонер заявив, що при потуранні посадових осіб із НБУ відбувалися шахрайства. Земельна ділянка на Київщині - 16 разів ставала заставою в банку.

Від таких заяв позичальникові Валерію легше... проблеми, виявляється, не тільки в нього.

Йому з дружиною невтямки, бо якщо когось у чомусь підозрюють, то мовчки розслідують і садять, а тут тільки говорять.

На міжбанку пройшов другий аукціон - долар виріс.

Голова Нацбанку каже, у проекті держбюджету на наступний рік - курс долара - 8,50 - 8,60. Економісти вважають, що реальний курс можна буде побачити, коли населення понесе валюту. За різними підрахунками, у людей на руках від 12 до 14 мільярдів доларів. Усі разом переконують, що все залежатиме від економічної ситуації в країні.

Аби не так тиснути на гривню, НБУ хоче заборонити валютні кредити. Основна валюта, яка має бути в обігу, - це гривня

Якщо хтось позику і братиме, Валерій має пораду: "Якщо мене покажуть по телевізору, призиваю своє житло ніколи не закладати, за жодних умов".

Його заставне майно банк хоче забрати. З дружиною вирішили самі квартиру продати. Погасити борг, а на залишок звести дім. Добре, якщо він не стане наступним будиночком на піску для цієї родини і багатьох інших . Бо останні скандали скидаються на початок руйнації самого фундаменту гривні - Національного Банку України.

Детальніше про "порятунок гривні" дивіться у відео ТСН.

Читайте також:

Уряд визначив курс долара в 2010 році

НБУ відмовився прогнозувати, скільки долар коштуватиме через рік

Українські банки з початку року збідніли на 15 мільярдів

Банкіри: у найближчий квартал зростання долара не буде значним

ВідеоПорятунок гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: