Посилена угода з ЄС буде після вступу до СОТ

Посилену угоду між Україною і Європейським Союзом буде підписано після вступу України до Світової організації торгівлі.

Арсеній Яценюк
УНІАН
Арсеній Яценюк не поспішає називати конкретну дату вступу до СОТ.
Посилену угоду між Україною і Європейським Союзом буде підписано після вступу України до Світової організації торгівлі та після проведення формальних переговорів щодо зони вільної торгівлі.

Як передає УНІАН, про це сказав міністр закордонних справ Арсеній Яценюк на брифінгу для преси після завершення XI Саміту "Україна-ЄС". Він нагадав, що створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС є ключовою частиною нової посиленої угоди.

Міністр закордонних справ сказав, що неформальні переговори щодо створення зони вільної торгівлі розпочалися ще рік тому. Але формальні процедури, за словами міністра, вимагають вступу України до СОТ і лише після цього на базі і на принципах, умовах уже підписаних домовленостей щодо членства України в СОТ буде проведено завершальний етап переговорів - уже формальних - щодо створення зони вільної торгівлі.

Арсеній Яценюк зауважив, що вступ України до СОТ суттєво спростить самі переговори щодо створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Він наголосив, що ключовою базою формування зони вільної торгівлі є правила й регуляції СОТ. Зокрема, це стосується імпортних і експортних мит тощо.

Окреслюючи перспективи вступу України до СОТ, міністр відмовився називати конкретну дату. "Я би не хотів зараз роздавати прогнози, які роздають протягом останніх 14 років. Ми вступимо до СОТ тоді, коли ми вступимо до СОТ", - сказав міністр. Він нагадав, що зараз проходить фінальна стадія підписання звіту робочої групи.

Міністр наголосив, що документ уже на 99,9% готовий і узгоджений зі всіма членами робочої групи. Водночас, ключовою проблемою залишається питання підписання двосторонньої угоди з Киргизстаном. Він висловив переконання, що ця проблема не носить економічного характеру.

"Киргизстан сьогодні більше політична, ніж економічна проблема. І, власне кажучи, переговорний процес з цією країною виходить далеко за рамки переговорного процесу в рамках СОТ", - сказав він, додавши, що українська сторона передала власне бачення цього питання генеральному секретарю СОТ Паскалю Ламі, а також європейським колегам.

Арсеній Яценюк при цьому не виключив, що підписання звіту може відбутись і без вирішення проблеми з Киргизстаном: "Ключова проблема, яким чином будуть голосувати члени робочої групи при затвердженні відповідного звіту - робочого звіту по Україні - без голосу Киргизстану чи з голосом Киргизстану". Він зауважив, що залишилось ще декілька невирішених питань з ЄС, які не можна називати навіть проблемою - стосуються вони розповсюдження правил СОТ на енергетичні ресурси. Міністр сказав, що ця проблема є проблемою не лише українсько-європейських відносин, а й проблемою, яку потрібно врегулювати в першу чергу на світовому ринку - чи є енергетичні ресурси стандартним товаром.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: