Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Потік брехні" та запевнення в чесності. Як українські чиновники виправдовувалися за офшори

Документи, які "витекли" з компанії Mossack Fonseca, стали основою для гучного міжнародного  розслідування.

Кілька українських чиновників стали "головними героями" гучного міжнародного журналістського розслідування про "панамські офшори". Серед них, зокрема, президент Петро Порошенко, глава НБУ Валерія Гонтарева та мер Одеси Геннадій Труханов.

Це викликало неабиякий резонанс не лише в медіаспільноті, а й спровокувало низку питань як у звичайних людей, так і нардепів. Деякі навіть порушили питання доречності імпічменту.

ТСН.ua зібрав реакцію самих високопосадовців на потрапляння до сканадального офшорного розслідування.

Так, Петро Порошенко запевнив, що не виходив за межі правового поля.

"Я перша посадова особа в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків, сплати податків і питання конфлікту інтересів, які вирішую в рамках українського законодавства та міжнародного приватного права", - написав президент у Facebook.

Я перша посадова особа в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків, сплати податків і питання конфлі...

Posted by Петро Порошенко on Monday, April 4, 2016

Він наголосив, що передав управління своїми активами до інших компаній, які вичерпно прокоментують подані журналістами документи.

"Ставши Президентом, я відійшов від управління активами, доручивши цю справу відповідним консалтинговим та юридичним компаніям. Очікую, що вони нададуть вичерпні пояснення для української та міжнародної преси", - заявив глава держави.

Юридична фірма "Авеллум", яку Порошенко уповноважив підготувати його частку у "Roshen" для продажу бізнесу, таки прокоментувала скандальне розслідування на прохання свого клієнта в офіційній заяві.

У компанії наголосили, що були уповноважені підготувати частку у "Roshen" для продажу бізнесу, а у подальшому – для передачі в blind trust (довірчу власність). На сьогодні договір про створення blind trust  було підписано.

Створення компаній в іноземній юрисдикції у фірмі пояснили так, що це було єдиним можливим шляхом для передачі активів в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі.

"Підкреслюємо, що компанії в іноземних юрисдикціях необхідні та використовуються саме для передачі їх у blind trust (довірчу власність). Банківські рахунки цими компаніями не відкривалися, і вони не здійснювали жодних фінансових операцій. Відтак, будь-які твердження про ухилення від сплати податків є безпідставними", - зауважили юристи.

Також вони додали, що статутні фонди іноземних компаній не оплачувалися, акції, що належали клієнту, номінальної вартості не мали, і тому не підлягали декларуванню за українським законодавством. А після передачі активу у blind trust отримувачем виплат буде не офшорна, а українська юридична особа, тому всі податки сплачуватимуться в Україні, і прибутки відповідно до законодавства і банківського регулювання залишатимуться в Україні.

"Створення іноземної структури не впливає на оподаткування компаній групи Рошен в Україні, яка продовжує сплачувати податки відповідно до українського законодавства", - підсумували в юридичній фірмі.

Ще один фігурант матеріалу- мер Одеси Геннадій Труханов: він володіє будівельною компанією РОСТ через офшорні компанії на Віргінських островах. Ім'я Труханова з'являється в документах і листуванні панамського реєстратора офшорів Mossack Fonseca. При цьому дочка мера Одеси, Катерина Труханова і інший співвласник компанії Андрій Іванчо керують фірмою "СКВО", яка займається будівництвом житлових і офісних приміщень. Пов'язаних з Трухановим і його найближчим оточенням підприємств нарахували більше 20. Він нібито реєстрував їх на російський паспорт.

Глава "морської столиці" заявив, що дані журналістського розслідування про його російський паспорт та офшори не відповідають дійсності.

"Інформація про громадянство та про офшори, не відповідає дійсності. Раніше її поширював Едуард Гурвіц (екс-мер Одеси –прим.ред.). Тоді було звернення в суд і є рішення Приморського районного суду про те, що ця інформація неправдива. Там було зачитано відповідь Генконсульства Російської Федерації в Одесі про те, що я не звертався за громадянством і не маю громадянства Росії. Що стосується іншої господарської діяльності та паскудств, які були поширені, я повинен проаналізувати ситуацію і вирішити, як на це відповідати і що робити. Пролунав потік брехні і невдалий першоквітневий жарт", – заявив мер Одеси.

"Засвітилася" у розслідування й очільниця Нацбанку Валерія Гонтарева. У матеріалах йдеться про фінансову групу ICU, якою вона керувала з 2007 року до переходу в НБУ.

У прес-службі національного регулятора відповіли, що Гонтарева не пов'язана із компанією ICU із 2014 року, відколи продала свою частку у вказаній інвестиційній групі.

Сама панамська компанія Mossack Fonseca назвала витік документів "злочином", який порушує "фундаментальні права людини".

"Це злочин, кримінальний злочин. Конфіденційність є фундаментальним правом людини, яке все більше і більше розмивається в сучасному світі. Кожна людина має право на недоторканність приватного життя, ким би вона не була - королем чи жебраком", - зазначили у фірмі.

Засновник компанії наголосив, що публікація конфіденційних документів є "нападом на Панаму".

Нагадаємо, що документи, які "витекли" з компанії Mossack Fonseca, стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи опинилися в розпорядження німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) та Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP).

 

PanamaPapers

Залиште свій коментар

Вибір редакції