Перейти до змісту
Потрібний-непотрібний дріб'язок. Чому Україні не слід відмовлятися від обігу 1 та 2 копійок

Потрібний-непотрібний дріб'язок. Чому Україні не слід відмовлятися від обігу 1 та 2 копійок

Розмови про відмову від монет найменшого номіналу точаться кілька останніх років.

Монети номіналом 1 та 2 копійки вже не в моді. Українці все частіше відмовляються брати дріб'язок. Нещодавно у ЗМІ активно обговорювали можливість виведення з обігу цих грошей. Адже, за словами фахівців, копійки мало затребувані, а вартість їхнього виготовлення набагато дорожча за номінал.

Чи потрібні Україні монети номіналом 1 та 2 копійки, ідеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Дріб'язок номіналом одна, дві та п'ять копійок киянка Наталія в кишеню кладе рідко. Каже, цими монетами можна розрахуватися хіба що в супермаркеті. Водії маршруток та продавці на базарі брати копійки відмовляються. Мовляв, цінності у них майже немає. Тож Наталія намагається позбутися дріб'язку за першої нагоди.

"Буває, в переході музикантам віддаю", – говорить Наталія.

Дріб'язок у себе в кишені знайшов і пенсіонер Микола. Коли і де його назбирав, не пам'ятає. Адже зазвичай решту у вигляді сріблястих монеток не бере.

"На картку скидаю, іде якесь накопичення", – говорить чоловік.

Загалом, українці кажуть, що дріб'язок, особливо 1 та 2 копійки, в грошовому обігу не потрібен. Адже за нинішніх високих цін на товари та послуги – від них жодної користі.

Багато фінансових експертів уже не перший рік закликають Нацбанк прибрати з обігу дріб'язок, адже він не затребуваний серед українців. А виготовлення таких монет дорожче за їхню номінальну вартість. Та насправді відмова від копійок може серйозно вдарити по гаманцях українців, каже радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

"Округлення цін, після виведення монет з обігу, призведе до певного інфляційного стрибка. Тобто ціни заокруглюватимуть у бік збільшення. І це збільшення може здаватися незначним. Але в масштабах країни це може бути досить серйозний стрибок цін", – пояснює експерт.

А ще будь-яка монета – це частина історії, каже Олексій Кущ. І наводить приклад 10 центів. У грошовому обігу США цією монеткою американці користуються вкрай рідко. Але при цьому вважають її символом держави. Так само, як прапор та гімн. Тож Олексій Кущ закликає українців поважати власну національну валюту. Навіть такий дріб'язок як 1 копійка.

Зазначимо, що на українських копійках можна заробити тисячі гривень. Є монети, вартість яких доходить і до декількох тисяч.

Відео Українці хочуть відмовитися від 1 та 2 копійок

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин