Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Повна верифікація. Мінфін почав тотальну перевірку статків отримувачів соцвиплат та субсидій

Повна верифікація. Мінфін почав тотальну перевірку статків отримувачів соцвиплат та субсидій

У Кабміні сподіваються зекономити для держбюджету 5 мільярдів гривень.

Статки кожного отримувача соціальної допомоги чи субсидії в Україні перевірять органи Міністерства фінансів. Проводити першу за всю історію незалежної України верифікацію (підтвердження достовірності щодо майнового стану, у тому числі отримання інформації про рахунки в банках) Мінфіну дозволив парламент наприкінці минулого року, а нещодавно Кабмін ухвалив усі необхідні для цього процесу документи.

В уряді сподіваються, що під час комплексної системної перевірки виявлять чимало "мертвих душ", шахраїв та відповідно зекономлять 5 млрд грн у бюджеті. Торік під час пілотної перевірки щодо виплат переселенцям удалося зекономити понад 1 млрд грн. Про це пише УНІАН.

"Ми знайшли 1800 осіб ("переселенців"), які отримують допомогу, в яких були паспорти, де було зазначено, що їм від 100 до 120 років. Навіть в Україні це неможливо", – розповіла міністр фінансів Наталія Яресько.

Вона запевняє, що процес верифікації не передбачає штрафи, а передбачає лише аналіз даних, отриманих з різних джерел. Якщо виявлять порушення – повідомлять профільне міністерство, яке і прийме рішення про призупинення виплат.

"Верифікація це в жодному разі не скасування соцвиплат. Вона не загрожує чесним громадянам. Наша мета – виявити шахраїв і тих, хто явно не має права на отримання такої соціальної допомоги. Верифікація не створить дискомфорту громадянам", – запевнила міністр фінансів Наталія Яресько.

Протягом 2016 року, з урахуванням виплат Пенсійного фонду, з держбюджету запланували виплатити 350 млрд грн за всіма програмами соцдопомоги. В умовах кризи – це велика сума. Яресько зазначила, що в деяких країнах після верифікації виявлено до 30% некоректних виплат.

"За нашими оцінками, завдяки верифікації, потенційна економія для бюджету в 2016 році може скласти мінімум 5 мільярдів гривень. Ключове завдання верифікації – допомогти виявити серед одержувачів соцдопомоги шахраїв і "мертві душі", і тим самим забезпечити ефективне використання коштів платників податків", – наголосила Яресько.

Процес верифікації вже розпочався і триватиме орієнтовно до 1 липня.

Про "гарячу" комунальну аферу та чи справді накладатимуть штрафи та відбиратимуть квартири через субсидії, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції