Позичальників виселятимуть з квартир навіть з дітьми

До ВР готуються подати законопроект, який серед іншого передбачає виселення позичальників з кредитного житла включно з малолітніми дітьми. Щоправда натомість повинні надати інше житло.

Позичальників зможуть виселяти із помешкання, включно із малолітніми дітьми, у випадку, якщо нерухомість була придбана за кредитні кошти.

Це передбачає законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів та споживачів фінансових послуг", який найближчим часом буде внесений до парламенту.

Про це заявив один з авторів законопроект народний депутат Юрій Полунєєв під час засідання Фінансового прес-клубу.

Водночас нардеп додав, що відбуватися це зможе тільки за рішення суду та за умови надання нового постійного житла для тих, кого виселяють.

"Якщо залишити норму, що сім'я може бути виселена із житла та не передбачити, яким чином і де ця сім'я буде існувати, то можливості проходження такого законопроекту через парламентську залу дорівнюють нулю", - сказав він.

"Не справа законодавця передбачити звідки, з яких ресурсів забезпечувати житлом. Це буде за рішенням суду. Суд буде визначати, що, наприклад, певний муніципалітет має забезпечити соціальним житлом людину, яка має бути виселена", - зазначив депутат.

Серед потенційних законодавчих нововведень, озвучених Полунєєвим, які б укріпили прав споживачів фінансовий послуг, - заборона всіх споживчих кредитів в іноземній валюті; прописування в кредитному договорі всіх елементів вартості кредиту (послуги, страхування, комісії); можливість дострокового повернення кредитів без додаткових санкцій тощо.

До ідеї, зокрема, забезпечення "виселенців" з житла хай і гіршим, але все-таки придатним для проживання помешканням негативно поставився голова правління банку "Фінанси та кредит" Володимир Хливнюк. Банкір переконаний, що цим шляхом "ми йдемо у царину популізму", тому що "безвідповідальна людина буде ходити в банки до своїх друзів та брати кредит незліченну кількість разів, щоб просто отримати житло від держави".

Раніше повідомялося, що комерційні банки розробили законопроект, який збільшить їх права. Вони зможуть відбирати запоруки у позичальників і виселяти їх з квартир у разі більш ніж двомісячної затримки по виплатах.

Читайте також:

В Надра Банк необхідно влити більше 8 мільярдів

Тимошенко звинуватила Азарова у лобіюванні інтересів банків

НБУ має намір контролювати фінансові групи України

Вкладники українських банків вже вибивають гроші через Євросуд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: