Працюючих не за місцем реєстрації спрощенців зобов'яжуть платити 1,5 тисячі

У проекті ПК зазначено, що "фізособи, які ведуть господарську діяльність не за місцем державної реєстрації або по всій території України, отримують одне свідоцтво платника податків і платять податок за ставкою 1500 грн з розрахунку на календарний місяць".

У проекті Податкового кодексу введена норма, що підвищує податки для громадян, які оплачують їх за спрощеною системою, залежно від того, де вони ведуть свій бізнес.

Так, у статті 294.8 кодексу зазначено, що «фізичні особи, які ведуть господарську діяльність не за місцем державної реєстрації або по всій території України, отримують одне свідоцтво платника податків і платять податок за ставкою 1500 грн з розрахунку на календарний місяць».

Також проектом податкового кодексу вводяться різні ставки спрощеного податку залежно від того, де проживає платник податків. Якщо він веде підприємницьку діяльність у населеному пункті, де зареєстровано менше 150 тисяч чоловік, податкова ставка складе від 20 до 200 грн на місяць. Якщо населений пункт більший, то ставка зростає до 200-600 грн на місяць.

Конкретний розмір ставки в цих діапазонах щороку встановлюють міські, сільські і селищні ради індивідуально для різних видів господарської діяльності.

Винятком з цього принципу є підприємці, що працюють у сфері інформатизації, - для них розмір податку складає 1000 грн на місяць.

Податковий кодекс також позбавляє права платити податок за спрощеною системою цілий ряд видів підприємницької діяльності. Серед них, зокрема, операції з нерухомістю, юридична діяльність і бухгалтерські послуги, реклама, бізнес-консультування, підбір персоналу, продаж товарів «секонд-хенд», роздрібна торгівля в мережі Інтернет, продаж товарів через торгівельні автомати і т. д.

Для виробництва і торгівлі підакцизними товарами зробили частковий виняток: роздрібний продаж пива і столових вин може оподатковуватися за спрощеною системою.

Нагадаємо, що раніше голова уряду Микола Азаров заявляв, що проект Податкового кодексу сьогодні - оптимальний документ, який забезпечує баланс інтересів і дає економіці стимули для розвитку.

З повним текстом проекту Податкового кодексу можна ознайомитися тут.

Читайте також:

Оприлюднено проект Податкового кодексу

Податковий кодекс у поглядах аналітиків: Налоговый прорыв

Азаров передав у Раду новий Податковий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: