Представник президента: Тимошенко шукає гроші на газ у Москві

"Нафтогаз" має сплатити "Газпрому" близько 470 млн доларів. За даними Богдана Соколовського, у НАК є тільки 130-140 млн.

Богдан Соколовський
Офіційний сайт Президента України
Богдан Соколовський
"Нафтогаз України" буде змушений залучати кошти, щоб розрахуватися за жовтневі постачання російського газу, заявив представник президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

За його даними, Київ має сплатити "Газпрому" близько 470 млн доларів. Приблизно таку ж суму називала і прем'єр Юлія Тимошенко (вона говорила про 4 млрд гривень).

Соколовський наголосив, що "Нафтогаз", як і у попередні місяці, потрібної суми грошей не заробив. За його інформацією, компанія заробила близько 130-140 мільйонів доларів.

"Тобто, стоїть питання про залучення коштів з інших джерел", - зауважив Соколовський.

Відповідаючи на питання, де, на його думку, "Нафтогаз" шукає зараз кошти, щоб розплатитися з "Газпромом" за жовтень, представник президента сказав: "Я підозрюю, що в Москві".

Він також підкреслив, що за 10 місяців поточного року над Україною "вже висять санкції за недобір газу у розмірі близько 7 мільярдів доларів".

"Нафтогаз" раніше попереджав "Газпром" про можливі труднощі з оплатою жовтневих постачань. За словами глави уряду, загальна заборгованість за газ всіх споживачів, в більшій частині теплокомуненерго, наразі становить 7 млрд грн.

За контрактом, Київ має сплачувати за газ щомісячно, не пізніше 7 числа місяця, наступного за постачаннями.

У вересні прем'єр-міністри Росії та України домовилися, що українська сторона оплачуватиме тільки той газ, який реально споживає.

Президент Віктор Ющенко неодноразово заявляв про необхідність перегляду довгострокових газових контрактів між "Газпромом" і "Нафтогазом", укладених в січні 2009 року після так званої "газової війни" між Україною та Росією.

Читайте також:

"Нафтогазу" пообіцяли труднощі з оплатою російського газу

Тимошенко і Путін домовилися змінити газові контракти

Ющенко пояснив Путіну, що не зривав розрахунки за російський газ

Путін закликав ЄС "розщедритися" на газ для України

ВідеоСоколовський про розрахунки за російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: