Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Представник Зеленського в уряді заявив про фактичне закінчення дії "Роттердаму+"

За червень вугільні електростанції отримають приблизно на 1,5 млрд грн менше.

Представник президента України Володимира Зеленського у Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив про фактичне закінчення дії формули "Роттердам+", яку застосовували під час визначення ціни електроенергії.

"За даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), розрахунковий тариф теплових електростанцій (ТЕС). згідно формули "Роттердам+", який мав бути у першому півріччі 2019 року, мав складати 2 грн за кВт-год. Проте вже у останню декаду травня такий тариф впав до 1,53 грн/кВт-год, що на 24% нижче. За першу декаду червня тариф ще знизився - до 1,43 грн, що на 29% нижче від відповідного тарифу згідно "Роттердам+", – написав Герус у Facebook.

Роттердам+ закінчився. На графіку тарифи вугільних електростанцій (теплоелектростанцій, ТЕС). З них видно, що де-факто...

Опубліковано Andriy Gerus Вівторок, 18 червня 2019 р.

Чиновник додав, що в останню декаду травня та першу декаду червня цього року тарифи ТЕС на 17%-24% нижче, аніж минулого року у ці ж періоди.

"Таким чином, за червень вугільні електростанції отримають приблизно на 1,5 млрд грн менше грошей, аніж отримали би при фактичному тарифі "Роттердам+". Загалом за другий квартал 2019 р. при фактичній формулі "Роттердам+" тарифна виручка була б на 3 млрд грн більша", – написав Герус.

При цьому представник Зеленського зазначив, що деякі вугільні електростанції у червні будуть навіть збитковими.

За словами Геруса, щоб формального існування "Роттердаму+" теж не було, президент подає відповідний законопроєкт у Верховну Раду.

ВідеоЗеленський подасть до Ради законопроєкт про скасування формули "Роттердам+"

Нова владна команда на початку нового тижня обіцяє внести в Раду цілий законопроект про ліквідацію формули "Роттердам+", яку вже давно викрили і зрозуміли, що вона доїть по 12 мільярдів гривень на рік з кишень українців в інтересах двох олігархів. Водночас Конституційний суд визнав незаконним існування всієї комісії з регулювання електроенергетики, створеної експрезидентом Порошенком ще в 2014 році. Здавалося б, можна радіти, що хитру НКРЄ, яка благословила цю формулу і шалені тарифи разом з нею, назвали неконституційною і приберуть. Але у  нового президента спробували відібрати право вплинути на цю схему.

Зеленський подасть до Ради законопроєкт про скасування формули "Роттердам+"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції