Прем'єр розповів, коли в Україні запрацює накопичувальна пенсійна система і назвав причини для її введення

Дата публікації
Перегляди
4766
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Прем'єр розповів, коли в Україні запрацює накопичувальна пенсійна система і назвав причини для її введення

Фото: УНІАН

Шмигаль каже, що накопичувальну пенсійну систему вдасться запустити вже у 2021 році.

Запровадити накопичувальну пенсійну систему в Україні планується вже у 2021 році. Її впровадження - це забезпечення достойної пенсії та інвестиція в економіку.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на форумі "Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді".

Прем'єр зазначив, що наразі уряд активно працює над впровадженням накопичувальної пенсійної системи разом із профільним комітетом Верховної Ради. За словами голови уряду, введення накопичувальної пенсійної системи має не лише забезпечити гідну пенсію всім українцям в майбутньому, а й є елементом інвестиції в економіку. Оскільки накопичувальна пенсійна система, як уточнив Шмигаль, "це один з найбільших інвесторів у тих економіках, де вона існує".

"Ми будемо рухатися у напрямку створення накопичувальної системи. На сьогодні, я вже про це говорив, солідарна пенсійна система вичерпує себе як та система, яка дає можливість отримати достойні пенсії. Тому запровадження накопичувальної системи має під собою дві основи. Це, по-перше, забезпечення достойних пенсій нашим громадянам у майбутньому та нам усім і це елемент інвестиції в економіку, тому що накопичувальна пенсійна система – це один з інвесторів у тих економіках, де вона існує... Впевнений, що цього року ми всі побачимо вже запровадження законодавства і запровадження такої накопичувальної системи в Україні", - заявив Шмигаль.

Як повідомлялося, в Україні зросла кількість одержувачів пенсій розміром від 2001 до 3 тисяч гривень та від 3001 до 4 тисяч гривень. Це відбулося завдяки проведених протягом 2020 року перерахунків виплат. 

Нагадаємо, очільниця комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова повідомляла, що в Україні профінансувати накопичувальні пенсії, можуть за рахунок Єдиного соціального внеску (ЄСВ) і податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Від кожного з податків в накопичувальну систему буде перераховуватися по 2%.

Пенсія онлайн: як скористатися сервісом

Пенсія онлайн: як скористатися сервісом
Наступна публікація