Претенденти на ОПЗ здивовані позицією Тимошенко

Невизнанні переможці аукціону з продажу ОПЗ підозрюють передачу заводу в інші руки.

Співвласник "ПриватБанку" Геннадій Боголюбов стверджує, що змови між претендентами на купівлю Одеського припортового заводу не було.

Зокрема, за його словами, "змови, в якій звинувачують учасників, не було. Якби вона була, то який сенс було піднімати стартову ціну з 4 млрд до 5-ти?". "Якщо, - додав Боголюбов, - згідно з оголошенням ФДМ, вартість заводу 8-9 млрд, то чому стартову ціну поставили 4 млрд?".

На думку Боголюбова, "в цьому є якась інтрига і, здається, вона пов`язана з бажанням продати завод комусь, хто не виграв. А наша компанія ("Нортіма") була небажаним покупцем". "Зараз розробляється стратегія подальших дій. Яких конкретно, я сказати не можу, але якісь спори будуть", - сказав Боголюбов.

Також бізнесмен висловив своє здивування діями прем`єр-міністра Юлії Тимошенко, яка була головним ініціатором продажу заводу, а вчора несподівано стала його головним супротивником.

"Для мене дуже багато незрозумілого в цьому процесі. Я вважав, що великим прихильником продажу заводу є уряд в особі Тимошенко, а супротивниками – президент і вся опозиція. Тому тиск, який здійснював Кабінет міністрів для того, щоб конкурс був проведений, він був безпрецедентний. Вони старанно ігнорували всі судові рішення, пов`язані з відміною конкурсу, тільки щоб провести його за всяку ціну", - зазначив Боголюбов.

"Конкурс відбувся, потім його відмінили, і в інформації про те, чому його відмінили, є велика кількість суперечностей", - сказав Боголюбов.

Як повідомлялося, 29 вересня ТОВ "Нортіма" (Україна) придбало контрольний пакет ВАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) у розмірі 99,567% статутного фонду за 5 млрд грн. Ціна продажу перевищила початкову на 1 млрд грн. Крок аукціону становив 50 млн грн. У торгах взяли участь 3 учасники - ТОВ "Азот-сервіс (Росія)", ТОВ "Фрунзе-Флора (Україна) ” і ТОВ "Нортіма" (Україна).

Пізніше виконуючий обов`язки голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко повідомив, що комісія з приватизації ОПЗ Фонду держмайна прийняла рішення не визнавати ТОВ "Нортіма" переможцем у конкурсі з приватизації заводу у зв`язку з тим, що він був проданий за заниженою ціною.

Крім того, прем`єр-міністр Юлія Тимошенко, коментуючи результати проведення приватизації ОПЗ, звинуватила в змові претендентів на придбання ОПЗ з метою приватизації підприємства за заниженою ціною.

ТОВ "Нортіма" має намір оспорювати в суді рішення Фонду державного майна України про визнання конкурсу недійсним.

Читайте також:

Генпрокуратура не знайшла криміналу в конкурсі з продажу ОПЗ

Ющенко передав тіньові схеми продажу ОПЗ до Генпрокуратури

Продаж Одеського припортового заводу скасовано

Коломойський оскаржить скасування продажу ОПЗ

ВідеоНевизнанні переможці про аукціон ОПЗ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: