Презентація бюджету-2010 не відбулася через дорогий російський газ

Прийняття бюджету на 2010 рік гальмується через те, що уряду поки не вдалося досягти успіху в газових переговорах з Росією.

Андрій Клюєв
УНІАН
Віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв
Кабінет міністрів переніс представлення проекту бюджету на 12 квітня. Бюджет-2010 буде затверджено, як тільки стане відомою ціна на російський газ для України. Про це заявив на брифінгу віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв.

"Як тільки буде відомою ціна на газ, я думаю, що ми одразу ж внесемо бюджет, тому що це єдина цифра, яку нам треба там поставити. Решта в нас уже готове", - повідомив віце-прем'єр.

"330 доларів за 1 тисячу кубометрів у другому кварталі - це непідйомна ціна. Ми і так допомагаємо НАК "Нафтогаз", металургам та комунальним підприємствам. Як тільки буде цифра (ціна газу), відразу будемо подавати проект бюджету до парламенту", - зазначив він.

За словами Клюєва, після затвердження ціни на газ та внесення цього показника до бюджету, залишиться перерахувати у відповідності до нього кілька інших показників, зокрема щодо урядової дотації "Нафтогазу", щоб погасити різницю у тарифах. Він уточнив, що зараз в проекті бюджету передбачено 7 млрд грн дотацій НАК "Нафтогаз".

Водночас Клюєв заявив, що відповідає за підготовку пропозицій для російської сторони, які б дали можливість зменшити ціну газу. "Це проекти в судно- та авіабудуванні, будівництво автобанів, атомне машинобудування та будівництво 2 атомних енергоблоків в Україні", - сказав він.

Коментуючи хід переговорів із Москвою, віце-прем’єр припустив, що вони можуть позитивно завершитися для України вже найближчим часом.

"Я думаю, що найближчим часом ми знайдемо консенсус із Росією, і знизимо ціни на газ", - сказав він, відмовившись до кінця перемовин озвучувати можливу ціну.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що нова ціна російського газу у 330 доларів за тисячу кубометрів для України є неприпустимою в контексті бюджету на 2010 рік. На думку глави уряду, нові ціни на газ спричинять зупинку низки українських хімічних та металургійних підприємств.

Читайте також:

Азаров: українська промисловість зупиниться через нову ціну на газ

Україна розрахувалася за російський газ грошима "Газпрому"

Україна заради дешевого газу відмовиться від співпраці з американцями

В уряді запевняють, що Росія погодиться знизити ціну на газ для України

ВідеоПрезентація бюджету-2010 не відбулася через газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: