Презервативи та "памперси" подорожчають на третину

Кабмін виключив зі списку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ, презервативи, що призведе до їх подорожчання на 25%.

Кабінет міністрів України виключив презервативи зі списку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ. Це може призвести до того, що найбільш доступний засіб захисту від СНІДу подорожчає на 20-25%, повідомили у Фонді Олени Пінчук "АНТИСНІД".

За інформацією фонду, постачальники презервативів, швидше за все, будуть змушені на 1-2 місяці прибрати їх з полиць аптек і магазинів для переоцінки і нанесення нового маркування.

Як підкреслюють у фонді "АНТИСНІД", "це відбудеться саме в період літніх відпусток - в самий розпал сезону курортних романів і ризикованої сексуальної поведінки. Літні місяці в Україні - це традиційний пік споживання презервативів. У цей період на Крим і в південні області нашої країни припадає до 25 відсотків річного обсягу продажів контрацептивівЦ.

Нагадаємо, що Україна залишається однією з найбільш уражених епідемією ВІЛ/СНІДу країн Європи. За оцінками міжнародних експертів, в Україні сьогодні з ВІЛ/СНІДом живе близько 350 тисяч осіб (1,3% населення країни у віці 15-49 років). На сьогодні наша країна - перша в Європі за темпами поширення ВІЛ. За даними Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в 2011 році щодня 58 осіб отримували діагноз ВІЛ-інфекція (10 з них - це діти до 14 років). Від СНІДу в нашій країні щодня вмирає 9 осіб.

Крім сексуально активної молоді, яка найбільше вразлива і потребує захисту від ВІЛ/СНІДу, від нововведень можуть постраждати також і молоді сім'ї з малолітніми дітьми - з оновленого переліку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ, виключені, наприклад, дитячі пелюшки і підгузки, різні види сосок та аналогічні товари для дітей, ваги - в тому числі і для зважування немовлят. Крім того, до нового списку не увійшли й інші позиції, що зачіпають інтереси сотень тисяч людей - наприклад, медичні і хірургічні меблі, а також спеціалізований транспорт для надання медичної допомоги.

Читайте також:

У Великобританії виник дефіцит презервативів

У Європі продаватимуть презервативи, які підвищують потенцію

Створено презервативи, які підтримують ерекцію

Винайдено першу безпечну протизаплідну таблетку для чоловіків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: