Президент скасував газову монополію

Президент Віктор Ющенко указом припинив дію постанови уряду, що начебто вела до монополізації газового ринку України з боку компанії "УкрГаз-Енерго".

Ющенко-Янукович
Ананова
Кабмін, на думку Ющенка, не вжив жодних заходів для припинення монопольних дій "УкрГаз-Енерго".

Президент України Віктор Ющенко своїм указом зупинив дію ухвали уряду про зміну порядку забезпечення споживачів природним газом, яким було створено умови для монополізації з боку ЗАТ "УкрГаз-Енерго" газового ринку країни, повідомляє прес-служба глави держави.

”Ухвалою Кабінету міністрів України від 16.01.07 номер 31 було внесено зміни до порядку забезпечення споживачів природним газом, згідно з якими ЗАТ "УкрГаз-Енерго" одержало одноосібне право укладати договори на поставку та транспортування імпортного природного газу безпосередньо зі споживачами (окрім населення й підприємств комунальної теплоенергетики), що корінним чином змінює схему руху грошових потоків на внутрішньому ринку газу", - мовиться в повідомленні прес-служби.

На думку президента, в результаті на ринку газу обмежено підприємницьку діяльність газорозподільних (газотранспортних) підприємств, газорозподільних (газотранспортних) суб'єктів господарювання примушують до пріоритетного укладення договорів, регіональні газорозподільні компанії своєчасно не одержують від ЗАТ "УкрГаз-Енерго" платню за надання послуг з транспортування газу і, як наслідок, обмежують поставки природного газу окремим промисловим підприємствам, а "УкрГаз-Енерго", користуючись своїм монопольним положенням, застосовує різні умови до рівнозначних угод зі суб'єктами господарювання.


"Президент України Віктор Ющенко неодноразово доручав Кабінетові міністрів України проаналізувати ситуацію на ринку природного газу, вжити заходів для виправлення ситуації, але уряд ніяких заходів не зробив. З приводу необхідності зменшення проявів монополізму з боку ЗАТ "УкрГаз-Енерго" до глави держави неодноразово зверталися керівники місцевих органів влади. Беручи до уваги небажання Кабміну захищати інтереси українських підприємств на вітчизняному ринку природного газу, президент України своїм указом зупинив дію окремих положень ухвали Кабінету міністрів України від 16 січня 2007 року номер 31 "Про внесення змін до ухвали Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 року номер 1729", - повідомляє прес-служба президента.

Глава держави також спрямував подання про конституційність положень цієї ухвали Кабміну в Конституційний суд України.

”УкрГаз-Енерго" було створено Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" й посередником у поставках газу на Україну компанією RosUkrEnergo (їм належить по 50% акцій ЗАТ) у лютому 2006 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: