Президент Янукович підписав закон про держзакупівлі

Президент Віктор Янукович підписав закон "Про внесення змін до деяких державних актів України з питань державних закупівель"

Президент Віктор Янукович підписав закон, що встановлює новий механізм застосування процедури держзакупівлі в одного учасника, передає прес-служба глави держави.

За відповідний законопроект Рада проголосувала 8 липня. Законопроект розглядався за скороченою процедурою.

Верховна рада прийняла цей законопроект в травні. 14 червня Віктор Янукович повернув його до парламенту зі своїми зауваженнями.

Рішення про повернення було прийняте після того, як міжнародні інституції висловили низку зауважень щодо корупційних ризиків, закладених в документі.

Разом з тим, прийнятий текст закону передбачає зменшення кількості державних підприємств, на які розповсюджується дія закону про державні закупівлі.

Окрім того, розширюється перелік умов договору про закупівлю, при яких сам договір може змінюватися до виконання сторонами своїх зобов'язань у повному обсязі.

Якщо законодавство, що діяло до прийняття цього закону, передбачає єдину умову - скорочення обсягів закупівлі, то парламент також встановив ще ряд умов.

Зокрема, це зміна ціни товару, збільшення терміну дій договору та виконання його зобов'язань у випадку об'єктивно підтверджених обставин.

У той же час парламент, схваливши пропозиції президента, скасував виключення з-під сфери дії закону поставки і транспортування електро-і теплової енергії, а також послуги з централізованого опалення, водопостачання та водовідведення, постачання та розподілу природного газу.

Варто відзначити, що під дію закону про держзакупівлі будуть підпадати не всі контрольовані державою підприємства, а тільки ті, які або користуються податковими пільгами, або звільнені від бюджетних зобов'язань, або отримують пряму або опосередковану бюджетну підтримку.

Скорочено також кількість документації про держзакупівлі, яка повинна оприлюднюватися в обов'язковому порядку, зокрема документацію конкурсних торгів, а також протоколи розкриття конкурсної документації; і посилили відповідальність за порушення законодавства про держзакупівлі.

Читайте також:

Чиновники відмивають на тендерах 7 мільярдів бюджетних доларів на рік

Ревізори оцінюють збитки від держзакупівель в 10 мільярдів

Рада дозволила держзакупівлі без тендерів

Янукович: щороку чиновники крадуть 4-7 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: