Прибутки ОПЕК від експорту нафти зменшаться вдвічі

У 2008 році прибуток ОПЕК від експорту нафти склав 971 мільярд доларів, що на 42 відсотки перевищило аналогічний показник 2007 року.

Виручка Організації країн - експортерів нафти (ОПЕК) від продажу нафти за кордон в 2009 році знизиться, за попередніми даними, більш ніж в два рази і складе 402 мільярди доларів. Про це мовиться в матеріалах Міністерства енергетики США.

У 2008 році прибуток ОПЕК від експорту нафти склав 971 мільярд доларів, що на 42 відсотки перевищило аналогічний показник 2007 року. У 2010 році, згідно з оцінкою Міністерства енергетики США, виручка картеля від продажу нафти може піднятися до 530 мільярдів доларів.

Основна частка доходів від продажу нафти торік припала на Саудівську Аравію. Виручка найбільшого в світі експортера нафти склала 288 мільярдів доларів, або 30 відсотків від всіх експортних надходжень в ОПЕК.

Нагадаємо, з кінця 2008 року через низькі ціни на нафту ОПЕК неодноразово знижувала об'єми видобутку країнами-учасниками. В цілому об'єм скорочень досяг 4,2 мільйона баррелів в день. В кінці січня 2009 року генеральний секретар ОПЕК Абдалла Салем Ель-Бадрі пообіцяв нове зниження квот на видобуток у випадку, якщо ціни продовжать падати.

Читайте також:
Журнал Timе вичислив людину, з якої почався обвал світової економіки
Євро послабиться щодо долара
Експортери нафти втратять 300 млрд. доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: