Прибутки російських банків обвалилися на 40% - фінустанови відкладають гроші на "чорний день"

Дата публікації
Прибутки російських банків обвалилися на 40% - фінустанови відкладають гроші на "чорний день"

Російські банки недорахувалися понад 40% прибутків за минулий рік / ukurier.gov.ua

Банки РФ недорахувалися близько 400 мільярдів рублів.

Через санкції, обвал рубля і цін на нафту, а також недовіру росіян прибутки банків РФ за минулий рік упали в порівнянні з 2013-м на 40,7% і склали 589 млрд рублів. Тобто фіну станови недорахувалися майже 400 млрд рублів.

Такі дані наводить Центробанк РФ, пише "РИА Новости".

"Основним фактором зниження став приріст створених кредитними організаціями резервів на можливі втрати", - пояснили в Центробанку.

За даними регулятора, резерви фінустанов збільшилися за минулий рік на 1,203 трильйона рублів, або на 42,2%, в той час як в 2013 році - на 411 мільярдів рублів, або на 16,8%. Тобто банки готуються до найгірших часів і відкладають гроші на "чорний день".

Ще наприкінці листопада минулого року перший заступник голови Центробанку Олексій Симановський давав прогноз щодо прибутку російських банків у 2015 році на рівні 1 трильйона рублів. Він також повідомляв, що прибуток банківського сектора РФ за 2014-й знизиться приблизно на 10%. Тим часом у грудні російська економіка на тлі обвалу нафтових цін зіткнулася з кризовими явищами, включаючи девальвацію рубля.

За даними ЦБ, прибуток російських банків за підсумками 2013-го склав 993,6 мільярда рублів.

Тим часом постійно падає російський рубль. На його обвал впливають введені Заходом санкції через агресію Кремля проти України, падіння цін на нафту (адже економіка РФ наполовину залежить від вартості "чорного золота"), а також нещодавне зниження кредитних рейтингів як окремих регіонів, міст, підприємств, так і Росії загалом.

Наступна публікація