Прибутки України від експорту електроенергії впали майже вдвічі

Європейські компанії продовжують купувати українську електроенергію за високими цінами тільки тому, що мають контракти.

Прибутки України від експорту електроенергії в першому кварталі 2009 року скоротилися на 44,5% (40,7 млн. доларів) в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року – до 50,8 млн. доларів, зокрема від постачань електроенергії в країни Європи – на 24,7% (16,6 млн. доларів), до 50,7 млн. доларів. Про це повідомляє Міністерство палива та енергетики.

В той же час, в січні-березні 2009 року Україна скоротила експорт електроенергії на 48,2% (на 836,5 млн. кВт-год.) порівняно з аналогічним періодом 2008 року – до 897,3 млн. кВт-год.

Основною причиною майже двократного зниження експорту є припинення постачань до Молдови, на яку в січні-березні 2008 року припало більше 39% всього експорту.

Так, обсяги експорту української електроенергії, виробленої в так званому енергоострові Бурштинської ТЕС, синхронізованому з об'єднаною енергосистемою країн Євросоюзу, в першому кварталі 2009 року знизилися на 14,8% (на 155,1 млн. кВт-год.) – до 896,1 млн. кВт-год.

Крім того, постачання української електроенергії в напрямку Словаччини в січні-березні 2009 року зросло в 9,7 разів (на 657,4 млн. кВт-год.) – до 732,6 млн. кВт-год., тоді як до Угорщини скоротилися в 6,6 рази (на 789,3 млн. кВт-год.) – до 142 млн. кВт-год., Румунію – на 51,9% (на 23,2 млн. кВт-год.), до 21,5 млн. кВт-год.

Значне зростання постачань українській електроенергії в напрямку Словаччини на тлі такого ж істотного зниження постачань у напрямку Угорщини обумовлене діями угорської державної компанії MAVIR ZRt. по блокуванню перетікання електроенергії з української енергосистеми безпосередньо в угорську.

Як пояснили в Мінпаливенерго, через дії MAVIR деякі покупці української електроенергії не змогли повністю вибирати законтрактовані об'єми.

Крім того, говорять у відомстві, девальвація гривні призвела до того, що встановлені в доларах США ціни на електроенергію, що експортується Україною, в першому кварталі 2009 року виявилися нижчими, ніж у першому кварталі минулого року, але при цьому значно вищими, ніж ціни в Європі.

Європейські енергокомпанії продовжують купувати українську електроенергію за високими цінами тільки тому, що мають середньострокові контракти з чітко прописаними двосторонніми зобов'язаннями і вимушені вибирати певний мінімальний об'єм української електроенергії.

Читайте також:

Уряд передумав: тарифи на електрику та газ треба підвищити

Українська економіка впала на 8% в четвертому кварталі 2008 року

Рада подолала вето Ющенка на закон про експорт електрики

Американці навчилися видобувати електроенергію з вірусів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: