Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прибуток банків в Україні сягнув історичного максимуму

Впродовж минулого року прибуток банківської системи досягнув історичного рекорду.

Протягом 2018 року чистий прибуток платоспроможних банків України 2018 року становив 21,7 мільярда гривень, що стало історичним максимумом.

Про це йдеться в повідомленні прес-службі Національного банку.

В НБУ розповіли, що востаннє банківська система була прибутковою 2013 року, коли її прибуток становив 1,4 млрд грн.

"Зростання прибутковості банківської системи у минулому році стало можливим за рахунок зменшення відрахувань у резерви при стабільному зростанні процентного та комісійного доходів. Зокрема, обсяг відрахувань банками у резерви скоротився більш як удвічі – з 49,2млрд грн у 2017 році до 23,7 млрд грн у 2018 році. Чистий процентний та комісійний доходи банківської системи збільшились загалом на 38%", - йдеться в повідомленні.

Основним джерелом процентних доходів продовжують бути доходи банків від кредитування юридичних осіб (46% від загального обсягу), вкладень в цінні папери (27%) та кредитування фізичних осіб (26%). Водночас посилення ролі комісійних доходів відбулось в умовах розвитку розрахунково-касових та інших супутніх кредитуванню платежів  – до 25% у структурі усіх доходів.

Там також зазначили, що у минулому році значно зменшилася кількість та частка збиткових банків. Так, з 77 платоспроможних на 1 січня 2019 року банків 64 банки були прибутковими та отримали чистий прибуток 34,4 млрд грн, що перекрило збитки 13 банків на 12,7 млрд грн. Нагадаємо, що за підсумком 2017 року збитковими були 19 з 82 банків, які діяли на той момент. Прибуток у 2018 році був сформований, головним чином, групою банків з іноземним капіталом (15,0 млрд грн прибутку за рік) та ПриватБанком (11,7 млрд грн) за збитковості банків з державним російським капіталом (11 млрд грн збитку).

Нагадаємо, раніше в НБУ розповіли, що 2018 року економічне зростання в Україні стало максимальним за сім років, інфляція – мінімальною за п`ять років, при цьому міжнародні резерви України зросли до п`ятирічного максимуму, а банківська система вперше за п`ять років показала річний прибуток.

ВідеоНацбанк припиняє друкувати паперові гроші номіналом від 1 до 10 гривень

Металеві - одну та дві гривні - українці вже, напевно, встигли потримати у руках. На черзі - поява монет номіналом п’ять та десять гривень. Наскільки зручна для людей така заміна - у сюжеті.

Нацбанк припиняє друкувати паперові гроші номіналом від 1 до 10 гривень

Залиште свій коментар

Вибір редакції