Прибуток світової кіберзлочинності за п'ять років склав 1трлн доларів

В Міністерстві внутрішніх справ відзначили, що по прибутковості кіберзлочинність перевищує доходи від торгівлі наркотиками і зброєю разом узятими.

З 2004 року по 2009 рік прибуток світової кіберзлочинності виріс вдесятеро, до $1 трлн, заявив начальник департаменту боротьби із злочинністю, пов'язаною з торгівлею людьми, Міністерства внутрішніх справ Юрій Кучер.

Разом з тим, Кучер відзначив, що в 2004 році цей прибуток складав $104 млрд, а в 2009 році - близько $1 трлн, і по прибутковості кіберзлочинність "перевищує доходи від торгівлі наркотиками і зброєю разом узятими".

Тим часом, кажучи про кіберзлочинність в Україні, Кучер відзначив, що найбільше розповсюдження вона придбала у великих містах: Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі, Львові, Харкові і в Криму. Більше всього кіберзлочинність в Україні пов'язана із створенням платних порнографічних сайтів, зокрема сайтів з дитячою порнографією.

За його словами, ці сайти орієнтовані в основному на закордонних споживачів, а розрахунки за отриманий заборонений контент здійснюються через українські і зарубіжні кредитно-фінансові установи і через електронні платіжні системи.

"Недавно працівники департаменту заарештували п'ятьох киян, які причетні до створення таких Інтернет-ресурсів. У даній справі ведеться слідство", - повідомив Кучер.

Як повідомлялося, національні домени .su і .ru зайняли, відповідно, п'яте і шосте місця в рейтингу найнебезпечніших доменів в Мережі, опублікованому компанією McAfee. У зоні .su в основному трапляються фішингові сайти і шкідливі програми. В .ru до них також додаються спамерські ресурси.

Домен .ua посів у списку 36 місце з 1% небезпечних сайтів.

Читайте також:

Понад 4 тис. сайтів продають інформацію про своїх передплатників або відвідувачів

Кіберзлочинці отримують доступ до комп'ютера користувача, заманюючи "свинячим грипом"

Домени .ru і .su увійшли в десятку найнебезпечніших. Домен .ua - на 36 місці
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: