Прийнято проект Податкового кодексу

Уряд на засіданні в середу, 17 жовтня, прийняв проект Податкового кодексу.

Кабінет міністрів України
УНІАН
Засідання Кабінету міністрів України.
Кабінет міністрів України на своєму засіданні 17 жовтня схвалив проект Податкового кодексу.

Про це на брифінгу журналістам повідомила заступник міністра фінансів Тетяна Єфіменко.

Проектом Податкового кодексу передбачено зниження ставки податку на прибуток підприємств до 20% при інвестуванні частини прибутку в придбання основних коштів.

Понижена ставка застосовуватиметься до частини оподатковуваного податком прибутку, інвестованого в придбання машин і устаткування, вантажного транспорту, а також прав на винаходи, промислових зразків, сортів рослин, порід тварин, які використовуватимуться в господарській діяльності не менше трьох років.

Крім того, проект передбачає спеціальні інвестиційні пільги, зокрема у вигляді інвестиційно-інноваційного податкового кредиту. Податковий кредит надаватиметься на час реалізації окремої програми або проекту не більше ніж на три роки шляхом відстрочення податкових зобов`язань з податку на прибуток від діяльності, яка проводитиметься в рамках такого проекту.

При цьому передбачається нарахування відсотків по такому кредиту у розмірі 50% облікової ставки Національного банку України. Відсотки сплачуватимуться щомісячно з дня підписання відповідного договору.

Документом передбачені пільги на інвестування в об'єкти інфраструктури, які передаються в державну або комунальну власність. Такі витрати враховуватимуться при зменшенні податкових зобов`язань в розмірі не більше 80% суми податкових зобов`язань.

Проект також припускає пільги з податку на прибуток при використанні підприємством енергозберігаючих технологій. Так, звільняється від оподаткування 80% прибутку підприємства, одержаного від продажу в Україні товарів власного виробництва.

Зокрема, устаткування, що працює за рахунок нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії, енергозберігаюче устаткування і матеріали, устаткування для виробництва альтернативних видів палива.

Крім того, звільняється від оподаткування 50% прибутку від проведення підприємством енергозберігаючих заходів і реалізації енергоефективних проектів. Вводиться прискорена амортизація для виробників високотехнологічної продукції і інноваційних підприємств, це стосується і технопарків.

ВідеоПрийнято проект Податкового кодексу (Ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: