Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Принцип доміно. Банкрутство "ПриватБанку" призвело б до "лускання" інших банків – НБУ

Бізнес міг би втратити 85 мільярдів гривень, а вкладникам би повертали 95 мільярдів гривень.

У разі можливого оголошення "ПриватБанку" банкрутом на українську економіку чекала б катастрофа. За принципом доміно "луснули" б інші банки, бізнес утратив би 85 млрд грн, а Фонду гарантування вкладів фізосіб довелося б повертати вкладникам 95 млрд грн. Тому й вирішили його зберегти та націоналізувати.

Про це в інтерв'ю "Укрінформу" сказав заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

"Це були би катастрофічні втрати для населення, бізнесу та держави теж. Відшкодування з Фонду гарантування вкладів по цьому банку становили б 95 млрд грн. Це ненабагато менше, ніж капіталізація (116 млрд грн). Це було би катастрофою і не обмежилося б одним банком", - розповів Чурій про наслідки альтернативного націоналізації варіанту для "ПриватБанку".

Нагадаємо, про націоналізацію "ПриватБанку" стало відомо пізно ввечері в неділю, 18 грудня. У середу, 21 грудня, фінустанова офіційно перейшла у державну власність. Міністерство фінансів купило "ПриватБанк" у Фонду гарантування вкладів фізосіб за символічну одну гривню.

Перехідний період тривав 72 години. У понеділок, 19 грудня, голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що "ПриватБанк" віднесений до категорії неплатоспроможних. За її словами, дефіцит капіталу банку становив 116 млрд грн, а 97% корпоративного кредитного портфеля було роздано компаніям, пов'язаним з акціонерами. Цю "дірку" держава планує закрити випуском облігацій держпозики. Перший транш цінних паперів на 43 млрд грн буде випущений до кінця року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції