Пристрасті навколо ГМО тривають

Урядовий комітет з питань економічної політики і євроінтеграції пропонує скасувати постанову про маркування генетично модифікованих продуктів.

Урядовий комітет з питань економічної політики і європейської інтеграції схвалив проект постанови Кабінету міністрів "Питання маркування сільськогосподарських товарів, вироблених за допомогою аграрних біотехнологій", яким пропонується скасувати постанову від 1 серпня ц.р. про маркування генетично модифікованих продуктів.

ГМО
Архів
Вплив генетично модифікованих продуктів на здоров'я досі остаточно не вивчений
Як повідомили у прес-службі Міністерства економіки, цей проект, підтриманий комітетом під головуванням першого віце-прем`єр-міністра, міністра фінансів Миколи Азарова 19 листопада, направлений на формування загальних правил обороту товарів, вироблених за допомогою аграрних біотехнологій, і реалізацію Закону України "Про державну систему безпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні і використанні генетично модифікованих організмів".

У Мінекономіки підкреслюють, що ряду міністерств, зокрема, Міністерству охорони здоров`я, Міністерству аграрної політики і Міносвіти і науки, доручено напрацювати необхідні законодавчі акти про застосування процедури маркування сільськогосподарських товарів, вироблених із застосуванням біотехнологій.

Як повідомляв, міністр економіки України Анатолій Кінах вважає, що для введення маркування необхідно дещо змінити законодавчу базу і ряд нормативних актів. Крім того, необхідно адаптувати правила маркування до міжнародних норм.

Кінах також зазначає, що зі вступом України до СОТ ринок буде відкритий значно більше, ніж на сьогоднішній день, і “ми наполягатимемо на маркуванні продуктів з генетично модифікованими організмами”.

При цьому він не виключив, що маркування ГМ-продукції може бути введене наступного року, тобто, після вступу України до СОТ.

1 серпня ц.р. Кабмін прийняв постанову (№985), якою ввів маркування продуктів харчування з вмістом генетично модифікованих складових, проте вона не була реалізована. Постанова мала набути чинності з 1 листопада 2007 року.

Як повідомлялося, норми Світової організації торгівлі не вимагають маркування продуктів з вмістом генетично модифікованих компонентів, але деякі країни наполягають на маркування, інші – є супротивниками цього, оскільки поки що немає якихось наукових доказів впливу таких продуктів на здоров`я людини.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: