"Приват" звинувачують у рейдерстві

Представники Татарстану звинувачують у рейдерському захопленні "Укртатнафти" групу "Приват".

Рейдерське захоплення ЗАТ "Укртатнафта", що експлуатує найбільший в Україні Кременчуцький НПЗ, був організований українською бізнес-групою "Приват", заявив у четвер в інтерв'ю РІА "Новости" глава торгового представництва республіки Татарстан в Україні Ростислав Вахітов.

"За всіма цими діями стоїть група "Приват". У нас є беззаперечні тому докази. Якщо треба, ми готові представити їх у всіх правоохоронних органах як Російської Федерації, так і України," - сказав представник Татарстану, що є одним з основних акціонерів "Укртатнафти".

Вранці 19 жовтня заводоуправління "Укртатнафти" піддалося рейдерському захопленню, яке засудили не лише татарстанські акціонери підприємства, але й російські власті. Офіційний Київ пообіцяв вирішити конфліктну ситуацію навколо компанії.

"Я не кажу, що захоплення було здійснене Коломойським (співвласник групи "Приват" – Прим.Ред.) - це цілий конгломерат інтересів. Там і інші особи стоять, достатньо впливові в Україні, які мають певний вплив і в Росії," - додав Вахітов, не назвавши при цьому конкретних людей, які, на його думку, могли стояти за організацією рейдерського захоплення.

Він також заявив, що певну роль у розвитку конфлікту навколо "Укртатнафти" зіграв нинішній міністр палива і енергетики України Юрій Бойко.

"Цією людиною було зроблено все, щоб проблеми навколо "Укртатнафти" набули цих потворних форм," - сказав Вахітов.

Саме завдяки Бойку, вважає представник Татарстану, виникла суперечка навколо 18,3% акцій підприємства.

"Пакет не спірний, це пан Бойко зробив цей пакет спірним," - відзначив він.

ЗАТ "Укртатнафта" створено в 1994 році на базі Кременчуцького нафтопереробного заводу. У 1999 році до складу його акціонерів були введені дві іноземні компанії AmRuz і Sea Group, пов'язані з менеджментом "Татнафти". Українська сторона намагалася повернути під свій контроль 18,3% акцій "Укртатнафти" протягом декількох років, проте у травні 2006 року Верховний суд України визнав AmRuz і Sea Group законними власниками цих спірних акцій.

Проте на початку липня нинішнього року реєстратор "Укртатнафти" списав з рахунків номінального утримувача, що представляє інтереси татарстанських акціонерів (банка "ИНГ Банк Україна"), спірні 18,3% акцій на користь держкомпанії "Нафтогаз України". В результаті "Нафтогаз" консолідував 61,3% акцій "Укртатнафти" (раніше - 43%).

Списання цього пакету на користь української сторони викликало протест акціонерів з Татарстану, яким він давав контроль над українським підприємством. На сьогодні близько 28,8% акцій "Укртатнафти" належить міністерству майна та земельних ресурсів Татарстану (у жовтні 2006 року передані в довірче управління ВАТ "Татнафта"), 8,6% - самій "Татнафті".

Вахітов особливо відзначив, що Татарстан не зацікавлений у передачі ,будь-якої частини майна "Укртатнафти" у приватні руки.

"Татарстан не збирається віддавати приватним компаніям майно, яке належить нашому народу," - заявив він.

Одержати коментарі групи "Приват" РІА "Новости" поки не вдалося.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: