"ПриватБанк" виграв суд за кредит у Марганецького ГЗК

"ПриватБанк" виграв суд за кредит у Марганецького ГЗК

Фото: ТСН.ua

Суперечка стосувалася операцій, проведених ще до націоналізації фінустанови.

Велика палата Верховного суду винесла рішення в суперечці між "ПриватБанком" і Марганецьким ГЗК. У пресслужбі фінустанови повідомляють, що суд визнав обґрунтованою саме позицію банку.

"Судовий процес, в якому майновий поручитель Марганецький ГЗК намагався вивільнити свою іпотеку, зобов'язавши "ПриватБанк" погасити борг по рефінансуванню, тривав з 2017 року", - повідомили у банку. Там наголошують, що це рішення є одним із тих, що забезпечують вердикти в цілій низці справ, що розглядаються в судах нижчих інстанцій.

"Підтвердженням цього є вже сьогоднішнє рішення Північного апеляційного господарського суду у даній категорії спорів, яким було задоволено апеляційну скаргу "ПриватБанку" та скасовано незаконне судове рішення Господарського суду м. Києва у справі за позовом ТОВ "Поділ нерухомість", - вказують у фінустанові.

Цього року "ПриватБанк" уже вигравав у Великій палаті справи за позовами ПАТ "Покровський ГЗК", компаній "Тровелко Холдінгз Лімітед" та ПрАТ "Ерлан" до НБУ і "ПриватБанку" про зобов'язання банку з погашення заборгованості за кредитом рефінансування перед НБУ.

Судді, які розглядали незаконність націоналізації "Приватбанку", вимагають імпічменту президента

Судді, які розглядали незаконність націоналізації "Приватбанку", вимагають імпічменту президента

Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економаічну стабільність державі, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є прициповим

"Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - пояснив він подання позову.

Повʼязані теми:

Наступна публікація