Приватизація найбільшого в Україні оператора зв'язку завершилась

"Укртелеком" більше не належить Україні. 92,79% акцій остаточно перейшли під контроль австрійців.

Фонд державного майна (ФДМУ) України підписав акт прийому-передачі 92,79% акцій "Укртелекому", найбільшого в країні оператора фіксованого зв'язку, новому власникові. Про це заявив керівник ФДМ Олександр Рябченко. Таким чином, приватизація "Укртелекому" завершилася.

Новим власником "Укртелекому" стала фірма "ЕСУ" (ESU), "дочка" австрійської компанії EPIC. 10 травня "ЭСУ" повністю розрахувалася за держпакет акцій "Укртелекому", перерахувавши до бюджету України 10,575 мільярда гривень (1,34 мільярда доларів).

"ЕСУ" стала єдиною компанією, яка подала заявку на купівлю держпакету в "Укртелекомі". Тому ФДМ України був зобов'язаний запропонувати їй викупити пакет акцій, що виставлявся, за результатами незалежної експертної оцінки. Вартість акцій склала 10,575 мільярда гривень.

Влада України намагалася продати "Укртелеком" з кінця 1990-х років, але безуспішно. У 2008 році уряд Юлії Тимошенко планував часткову приватизацію холдингу, але її заборонив проводити тодішній президент країни Віктор Ющенко.

Число абонентів "Укртелекому" перевищує 10 мільйонів осіб. Компанія надає послуги фіксованого і мобільного зв'язку, а також доступу в інтернет.

Читайте також:

Австрійці повністю розрахувалися за "Укртелеком"

Новий власник "Укртелекому" почав масові скорочення

"Укртелеком" починає згортати соціальні програми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: