Приємні для українських енергетиків події

Дві головні енергетичні компанії України поки мають тимчасове керівництво, проте розвитку енергетики це не заважає.

Дві головні в Україні енергетичні компанії поки працюватимуть з тимчасовими керівниками. Директор "Укратомпрому" Андрій Деркач і президент "Енергетичної компанії України" Ігор Глущенко вирішили бути депутатами від Партії регіонів, і їхні обов’язки тепер виконуватимуть перші заступники. 

Енергетика
УНІАН
Українська енергетика розвивається в напрямі модернізації.
У самій же вітчизняній енергетиці сталися дві приємні події.

Перша - 200 мільйонів доларів від Світового банку. Ці гроші Україна планує використати на модернізації ліній електропередачі. 

Кредит за підписаною сьогодні, 9 листопада, угодою країна віддаватиме протягом 17-ти років. 

І друге - атомні станції тепер вже точно зможуть працювати на альтернативному до російського паливі.

Першою американське паливо отримала Південно-Українська АЕС. 6 касет відпрацювали в третьому енергоблоці два роки. Нині належний термін закінчився. 

Паливні елементи обстежила спеціальна комісія. Висновок експертів: американське паливо придатне для вітчизняних АЕС і може використовуватись разом із російським.

В "Енергоатомі" вважають, що американське паливо буде принаймні не дорожчим за російський аналог. Адже виготовлятимуть його з українського урану.

Результати експерименту з американським паливом нині аналізують науковці. Енергетики ж планують уже за рік повністю перевести на нього третій енергоблок південно-української АЕС.

Диверсифікація джерел енергоресурсів тепер питання не технології, а національної безпеки. Поява альтернативних джерел робить ціновий диктат неможливим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: