Про домовленості з олігархами, економічні ініціативи та розбудову Донбасу: головне із зустрічі Зеленського з бізнесом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент скасував низку указів, які перешкоджали підприємцям на державному рівні.

Президент України Володимир Зеленський 20 червня провів масштабну зустріч із представниками бізнесу, на якій розповів про низку економічних ініціатив своєї команди.

Він також розповів про скасування низки президентських указів, які перешкоджали діяльності підприємців, а також закликав їх активно долучатись до інвестиції в Україні, особливо в розбудову Донбасу.

ТСН.ua розповідає про основні тези, які були озвучені президентом під час цієї зустрічі.

Скасування указів

Насамперед, Зеленський оголосив про те, що він скасував десятки президентських указів, які заважали веденню бізнесу.

"Наша команда в Адміністрації президента не марнує часу. Ми провели повну інвентаризацію указів президента. Це укази, які втручаються в економіку, і сьогодні вони скасовані. Це все уже історія", - наголосив він.

Як уточнила його прессекретарка Юлія Мендель, йдеться про 61 указ. 

"Скасовано мінімальний розмір оплати послуг нотаріусів. Тепер нотаріусам можна буде платити менше 1% від вартості нерухомості. Ринок нотаріальних послуг є дуже конкурентним, а наявність такого "бонусу" його викривляла та призводила до виникнення "сірого" ринку, коли якась частина платежу повертається клієнтові "під столом", - зазначила вона, запевнивши, що тепер вартість оформлення операцій із нерухомістю знизиться.

Зеленський також запевнив, що Україна продовжуватиме й надалі співпрацювати з МВФ, який активно допомагатиме зменшити боргове навантаження на країну.

Домовленості з олігархами

Президент значну увагу приділив інвестиціям у розвиток Донбасу. Він активно закликав бізнесменів вкладати гроші у цей регіон.

"Це буде великий проект з реінтеграції. Але ми не чекатимемо завершення війни. Ми вже зараз починаємо працювати. На територіях Донбасу, які ми зараз контролюємо, треба наочно продемонструвати людям, котрі вимушені перебувати на тимчасово окупованих територіях, переваги життя у гідній, вільній та незалежній Україні. Це наша країна, і ми в боргу перед нею. Це моя думка. Я закликаю вас не стояти осторонь і долучитися до фінансування цього проекту – і в ролі інвесторів, і в ролі благодійників", - наголосив Зеленський.

Він також заявив, що провів зустрічі із трьома українськими олігархами та домовився із ними про їхні інвестиції в окремі галузі розбудови Донбасу.

"Вони беруть на себе відповідальність за вирішення конкретних питань. Наприклад, пан Пінчук забезпечить зараз же квартирами 24 родини наших полонених моряків і далі буде опікуватися проблемами соціальної допомоги всім військовослужбовцям. Це наша домовленість", - заявив Зеленський.

За його словами, із Рінатом Ахметовим він домовився про скасування формули "Роттердам+", а також про те, що він інвестуватиме у місцеву медицину та дороги. Зеленський повідомив, що перший результат цих домовленостей – нещодавнє придбання 200 автомобілів швидкої допомоги.

"Пан Ігор Коломойський буде вкладати дуже великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він про це ще не знає", - наголосив український президент.

Окрім цього, він підкреслив, що не надаватиме їм жодних преференцій, а також не допускатиме "жодних монополій".

ВідеоЗеленський вів перемовини з Ахметовим, Коломойським і Пінчуком

Про це президент розказав на зустрічі влади та бізнесу. Зеленський каже, що домовленості стосуються Донбасу. Зокрема про інвестиції у підконтрольні Україні території: щонайменше, за словами Зеленського, 300 мільярдів гривень. При цьому Володимир Зеленський запевняє, що ніяких преференцій олігархам не буде.    

Зеленський вів перемовини з Ахметовим, Коломойським і Пінчуком

Перспективи розвитку економіки

Одним із найбільш амбітних планів Зеленського на українську економіку є входження за 3-4 роки до десятки найкращих країн за легкістю ведення бізнесу. Сам президент пообіцяв докласти до цього максимум зусиль.

Також серед пріоритетів він назвав відновлення позитивного іміджу України у світі, що сприятиме залученню інвесторів, подолання корупції, боротьба з контрабандою та рейдерством. Президент також підтримав масштабну приватизацію та позбавлення СБУ невластивих їй функцій.

Зеленський окремо наголосив на необхідності побороти в Україні рейдерство та контрабанду.

"І те, й інше зараз є нормою для нашої країни. Це діагноз, але не вирок. Обіцяю – будемо лікувати. Вірю, що в найближчі місяці ви помітите відчутну різницю, а наступного року ці явища перестануть бути системними. Ми розуміємо, що дуже часто український бізнес виводив гроші з країни не від гарного життя, а через корупційний тиск і бажання захистити свої активи. Держава – це сервіс, який створює умови для вашої роботи, а не ваш конкурент", - пояснив президент.

За словами Зеленського, саме сильна економіка стане запорукою успішності України в майбутньому.

"Пів року тому я вирішив інвестувати в Україну найдорожче, що в мене є, – це мій час. Закликаю вас робити так само. Інвестуйте в Україну час, гроші, ідеї. Змінимо Україну разом… Роль держави в економіці на наступні п’ять років зводитиметься до трьох речей. Перше – не заважати бізнесу працювати. Друге – побудувати чудову інфраструктуру та умови, щоб робити бізнес в Україні було просто зручно. Третє – фокус на освіті, науці й технологіях. Безумовно, ми ставимо перед собою амбітні цілі і звертатимемося до вас по підтримку у їхньому досягненні. А поки я вам дуже вдячний за те, що ви створюєте робочі місця та сплачуєте податки", - підкреслив президент.

Залиште свій коментар

Вибір редакції