Проблема "зарплатного рабства" турбує значну кількість наших співгромадян - Порошенко

Відповідна петиція достроково набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Президент України Петро Порошенко розглянув петицію з вимогою ліквідувати в країні так зване "зарплатне рабство" і дав доручення Кабінету міністрів забезпечити дотримання прав і свобод громадян у цій сфері.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Як зазначив Президент у коментарях до петиції, він доручив Кабміну всебічно вивчити проблему, що склалася, в тому числі переглянути порядок переведення рахунків переселенців в Ощадбанк, а також закон про пенсіонерів силових структур, які позбавлені права вільно обирати зручний для них банк.

Нагадаємо, електронна петиція української Асоціації захисту фінансових прав з вимогою ліквідувати в Україні зарплатне рабство і забезпечити дотримання фінансових прав всіх українських громадян достроково - за тиждень до закінчення голосування - набрала необхідні 25 000 голосів і направлена на розгляд Президента Петра Порошенка.

Як повідомили в Асоціації, тепер цей документ, який вимагає як скасування низки незаконних рішень уряду, так і законодавчого закріплення свободи вибору банку одержувачами заробітної плати і пенсії, має бути розглянутий Президентом, а відповідні законопроекти внесені на обговорення парламенту.

Крім вимог скасування обов'язкового обслуговування держбанками співробітників бюджетних і держпідприємств, петиція вимагає також скасувати обов'язкове отримання в держбанках пенсій військовослужбовцями, пенсій і допомоги переселенцям із зони АТО і т. д. Тепер це питання на особистому контролі глави Держави.

"Активне голосування людей за цю петицію, при тому, що її розгляд відбувався в період тимчасового призупинення роботи сайту петиції та посилення порядку ідентифікації відвідувачів сайту, наочно показує, наскільки ця "несуттєва" з точки зору влади проблема насправді хвилює більшість українських громадян, - каже керівник "Асоціації захисту фінансових прав" Світлана Мальована. - Кожна людина повинна мати право самому вибирати банк для отримання зарплати або пенсії, а не бути заручником Кабміну або директора підприємства. І ми дуже сподіваємося, що Президент і законодавці почують думку своїх виборців".

Як відзначили в Асоціації захисту фінансових прав, такого поняття як "Зарплатні проекти" вже давно немає в жодній розвиненій країні світу, не кажучи вже про "зарплатне рабство". Поняття "зарплатний проект" є своєрідним атавістичним феноменом, з яким знайомі виключно громадяни держав, що утворилися внаслідок розпаду СРСР в 1991 році. У країнах Західної і Центральної Європи процес виплати заробітної плати державним службовцям, інших виплат соціального характеру (пенсії, допомоги, компенсації, стипендії) організований принципово інакше – просто і ефективно.

Раніше Київський апеляційний административний суд відхилив апеляцію уряду і Мінфіну на рішення Окружного адмінсуду і остаточно вимагає скасувати протокольні рішення про переведення зарплатних проектів бюджетних організацій і держпідприємств в держбанки і забезпечити вільний вибір банків для отримання зарплати бюджетникам.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: