"Проблемним" банкам заборонили виплачувати пенсії

Пенсійний фонд припинив співпрацю з банками з тимчасовою адміністрацією. Виключення зробили лише для "Промінвестбанка".

Пенсійний фонд України (ПФУ) на конкурсній основі переглянув список банків, які можуть виплачувати пенсії.

ПФУ розірвав угоди з банками з тимчасовою адміністрацією ("Київ", "Надра", Одеса-банк і "Укрпромбанк"), а також з банком "БІГ Енергія", де ще в січні виникли проблеми з виплатою пенсій. Договори з банком "Національний кредит" і "Західінкомбанком", в яких працює адміністрація НБУ, були розірвані ПФУ ще під час попереднього конкурсу 24 грудня (тоді ПФУ відібрав 73 банки). Таким чином, ПФУ припинив або зупинив перерахування пенсій у всі проблемні банки, окрім "Промінвестбанка".

Договір з "Промінвестбанком" фонд пролонгував на півроку – до 1 січня 2010 року.

З вісьмома банками ПФУ розширив регіони співпраці - з банками "Базис", "Меркурій", "Південний", "Юнекс", "Полтава Банком", Чорноморським банком розвитку та реконструкції, "Сведбанком", Українським професійним банком, а з двома – "БТА Банком" и "Терра Банком" - розпочав працювати.

Спочатку список банків, з якими ПФУ припинив стосунки, був набагато ширшим. Зі списку зникли декілька банків": "Укргазбанк", "Столичний", Банк регіонального розвитку, "Родовід Банк", "Європейський" і "Трансбанк".

Санкціями ПФУ погрожує й решті банків. "У разі виявлення фактів невідповідного обслуговування банками пенсіонерів, наприклад невчасної виплати пенсій, органи ПФУ припиняють фінансування виплати пенсій або подають пропозиції щодо розриву договорів", - мовиться в рішенні конкурсної комісії фонду.

Розрив стосунків з проблемними банками означає недовіру ПФУ до Нацбанку. "Якщо адміністрація в змозі забезпечити платежі, то можна було б і не розривати договори, - зазначає голова правління банку "Форум" Ярослав Колесник. – Введення адміністрації означає, що банк знаходиться під контролем НБУ і держави. Виходить, що Пенсійний фонд їм не довіряє, проте має право обирати банки для роботи".

Читайте також:

Ющенко знайшов десять банків, що працюють без порушень

Заробітчанам пропонують перераховувати гроші у Пенсійний фонд

Виплата пенсій у березні профінансована на 10%

У проблемних банках стоять черги за грошима

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: