Проблемну судноплавну компанію "Чорноморське морське пароплавство" приватизують

"Чорноморське морське пароплавство" існує від 1833 року.

Фонд державної власності України ухвалив рішення про приватизацію одеської державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство".

Про це йдеться в офіційному виданні ФДВ "Відомості приватизації".

Відповідно до даних ресурсу, первинна вартість основних засобів підприємства на 30 вересня 2016 року становила 180,4 млн грн, а залишкова — 83,168 млн грн.

Крім того, приватизують і державне підприємство водних шляхів "Устьдунайводшлях".

Відзначимо, що "Чорноморське морське пароплавство" у часи СРСР мало флот із 400 суднами. Утім, у 1990-х більшість кораблів передали офшорним компаніям або їх продали на аукціонах за борги. Так, 1992 року в ЧМП залишилося тільки 255 суден. 

2003 року рішенням Господарського суду Одеської області було відкрито провадження про банкрутство ЧМП. А вже у лютому 2006 року за рішенням кредиторів компанії розпочалася процедура санації.

Державна служба морського і річкового транспорту "Укрморрічфлот" 2011 року заявила, що активи ЧМП залишаться у держвласності і не будуть використовувати для покриття кредиторської заборгованості підприємства.

Того ж року згодом ВРУ відмовилася підтримати запит нардепа Євгена Царькова до тодішнього президента Януковича щодо створення комісії з питання ЧМП.

Між тим, у запиті пропонували розслідувати причетність до цієї ситуації екс-президента Леоніда Кравчука.

Нагадаємо, господарський суд Одеської області нещодавно визнав ПАТ "Одеська ТЕЦ" банкрутом.

ВідеоПровальна приватизація: уряд не зміг отримати запланованих 17 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: