Продано 18% акцій найбільшого нафтопереробного заводу України

Компанія "Корсан" заплатила понад 2 мільярди гривень за 18% акцій НПЗ. У "Нафтогазу" грошей не знайшлося.

У Кременчуці 27 червня пройшов аукціон з продажу 18% акцій найбільшого нафтопереробного заводу України. У торгах взяла участь лише одна компанія – "Корсан" – яка й придбала акції за 2 мільярди 100 мільонів гривень.

Свою частку в НПЗ продала "Укртатнафта". Оскільки НПЗ є закритим товариством, продавати його частини можна лише тим, хто вже є акціонером заводу. Із семи співвласників заявки подали тільки двоє. Компанія "Корсан" та державна НАК "Нафтогаз України". Але 300 тисяч гривень завдатку "Нафтогаз" не знайшов.

18% нафтопереробного заводу - це майже триста тисяч акцій. Номінальна вартість акціїї - 50 копійок. Але продавати НПЗ за копійки не захотіли. Незалежна експертиза разом із Фондом держмайна п'яту частину заводу оцінила в півтора мільярда гривень.

На заводі сподіваються, що за отримані через аукціон мільярди сплатять борги підприємтва, і знайдуться кошти на давно заплановану реконструкцію. Вона дасть змогу ефективніше переробляти нафту та щодо якості роботи наздогнати російських і білоруських колег.

Читайте також:

"Нафтогазу" збираються дати 18 мільярдів гривень з бюджету

Ціни на бензин восени підскочать до 10 гривень

Румуни розпочали розробку шельфу Зміїного

Суд заборонив ліквідовувати найбільший нафтопереробний завод України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: