Продаж "Луганськтепловозу" буде оскаржено в суді

Компанія "Мантара Холдинг" заявила, що Фонд держмайна незаконно позбавив її права брати участь у приватизації заводу "Луганськтепловоз".

Компанія "Мантара Холдинг", що подала заявку на участь у приватизаційному конкурсі з продажу державного пакету акцій Холдингової компанії "Луганськтепловоз", заявила про протиправні дії Фонду державного майна з її недопуску до участі у цьому конкурсі.

Як повідомив уповноважений представник компанії В’ячеслав Деришев, протокол конкурсної комісії з висновками про відповідність "Мантара Холдинг" конкурсним умовам було складено ще 8 червня, проте відповідне рішення Фонду про недопуск компанії до участі у конкурсі з’явилося лише напередодні його проведення – 14 червня. А рішення представники компанії, за словами Деришева, одержали у понеділок, 14 червня, о 17.00, фактично вже після закінчення робочого дня.

За його словами, Фонд держмайна не надав якихось виразних аргументів щодо того, чому компанію "Мантара Холдинг" не було допущено до участі у конкурсі. "Все, що ми маємо, – це загальне, без конкретизації, посилання Фонду на пункт 6.9 Положення про порядок проведення конкурсів з продажу пакетів акцій акціонерних товариств, яке має, як мінімум, з десяток причин, через які компанії можуть бути не допущені до участі у конкурсі", - відзначив Деришев. "Пояснити детальніше, на підставі якої саме вимоги нас не допустили до участі у конкурсі, у Фонді не вважали за потрібне", - додав він.

Деришев також відзначив, що, зі свого боку, "Мантара Холдинг" виконала всі необхідні розпорядження для повноцінної участі у конкурсі, зокрема подала у визначені терміни належним чином оформлену заявку, зробила гарантійний внесок. За його словами, компанія також повністю відповідає кваліфікаційним вимогам, що висуваються до учасників конкурсу, маючи частку участі в українській компанії, яка експлуатує залізничні локомотиви. Він також повідомив, що опосередковано власниками даної компанії є відомі в Україні та за її межами бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які також є акціонерами найбільшого українського банку – "Приватбанк".

На думку Деришева, подібне рішення Фонду держмайна є ні чим іншим, як поверненням до практики приватизації під конкретного покупця, замовних продажів стратегічних підприємств української економіки.

У зв’язку з цим він відзначив, що компанія зробить все, що від неї залежить, аби не допустити повернення подібної практики, а також вимагає дати правову оцінку діям Фонду щодо недопуску "Мантара Холдинг" до участі в конкурсі, у зв’язку з чим планує найближчим часом опротестувати дії Фонду держмайна, а також результати конкурсу в суді. "Ми не сумніваємося, що позов буде задоволений, оскільки Фонд явно порушує закон", - додав Деришев.

Він також застеріг інвесторів, які збираються брати участь в приватизації "Луганськтепловозу", що конкурс з його продажу незаконний і його результати будуть відмінені, а саме придбання акцій компанії на непрозорому конкурсі стане серйозним інвестиційним і репутацією ризиком для покупця.

Нагадаємо, перша спроба приватизації "Луганськтепловозу", що відбулася у 2007 році, завершилася скандалом.

У березні 2007 року 76% акцій "Луганськтепловозу" були куплені Брянським машинобудівним заводом, що входить у структури російського "Трансмашхолдингу". Держпакет акцій обійшовся компанії в 292,5 млн грн при стартовій ціні 292 млн грн (58 млн доларів - ред.).

Але в листопаді того ж року Верховний суд за позовом "Дніпровагонмашу", визнав конкурс незаконним. До участі в ньому не були допущені структури цієї компанії, що претендували на завод. Наприкінці листопада акції були перераховані на рахунок ФДМ з рахунків колишнього власника підприємства - російського "Трансмашхолдингу".

Читайте також:

Україна допустить Росію до приватизації своїх стратегічних підприємств

Відібраний у росіян завод знову виставили на продаж

Росія повернула Україні скандальний завод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: