Продаж сільгоспземель дозволять наступного року

В Адміністрації президента пояснили, що відміна мораторію на продаж землі може відбудетися 2011 року в разі упорядкування земельного кадастру.

Державі необхідно якнайшвидше завершити роботу над земельним кадастром, щоб відмінити мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, вважає перший заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова.

"Потрібно терміново довести земельний кадастр до розуму і знімати мораторій, якнайшвидше", – сказала вона.

"Якнайшвидше означає, що хотілося б зняти його в 2011 році: якщо земельний кадастр буде доведений до розуму, то можна буде ставити питання в 2011 році. Але, в усякому разі, не пізніше 2012 року, оскільки процес тягнеться достатньо довго", – додала Акімова.

Вона висловила думку, що затягування з підготовкою земельного кадастру викликані не якимись принциповими проблемами, а пов'язані з "міжвідомчими чварами".

Конституційний суд України на початку грудня 2009 року визнав неконституційним закон про антикризові заходи в агропромисловому комплексі, який містив норму про заборону продажу земель сільгосппризначення до 1 січня 2010 року.

Це викликало дискусії серед фахівців і юристів про те, чи зберігається заборона на продаж сільгоспземель, хоча перехідні положення Земельного кодексу України як і раніше містять норму про таку заборону до набуття чинності законів про державний земельний кадастр і про ринок землі.

Тоді Верховна рада України 22 грудня прийняла закон про продовження до 1 січня 2012 року мораторію на купівлю-продаж сільгоспземель. Президент України Віктор Ющенко ветував прийнятий парламентом 22 грудня закон про продовження мораторію, а 19 січня Верховна рада все ж таки подолала вето президента на цей закон.

Нагадаємо, в кінці 2007 року Верховна рада продовжила мораторій на продаж сільгоспземлі до врегулювання земельного ринку. Президент Ющенко тоді був упевнений, що в 2008 році парламент відмінить мораторій і буде закінчена приватизація землі.

Новообраний президент Віктор Янукович нещодавно, в свою чергу заявив, що виступає за відміну мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення за умови створення системи держконтролю за її використанням.

Читайте також:

Янукович готовий відмінити мораторій на продаж сільгоспземель

Рада з другої спроби продовжила мораторій на продаж землі

Ющенко ветував закон про продовження мораторію на продаж землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: