Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Продаж української "дочки" російського "Сбербанку" може зірватися через санкції

Фінустанову хоче купити білоруський банк.

Єдиним потенційним покупцем української "дочки" російського "Сбербанку" нині залишається невеликий білоруський "Паритетбанк". Документи нині перебувають на узгодженні в НБУ. Проте продажу можуть завадити європейські та американські санкції.

Власником 99,83% акцій "Паритетбанку" (15-й у Білорусі за розмірами активів) є управління справами президента Республіки Білорусь. Саме глава цього управління Віктор Шейман перебуває під західними санкціями, що може завадити операції продажу фінустанови. Про це пише "КоммерсантЪ".

Українська "дочка" російського "Сбербанку" входить до топ-7 українських банків. Переговори про продаж цієї фінустанови ведуться другий рік, проте активізувалися вони після введення Україною санкцій проти "дочок" російських держбанків навесні 2017 року, які були подовжені ще на рік – до весни 2019-го. Санкції забороняють українським банкам проводити операції на користь материнських структур. Водночас не заборонений їхній продаж.

Ключовою проблемою, яку українські санкції створили російським держбанкам, стала неможливість повернути значні міжбанківські кредити, надані їхнім українським структурам. Зокрема, для "Сбербанку", за даними міжнародної звітності "Сбербанку" (Україна) на третій квартал 2017 року, це 25 млрд грн (960 млн доларів).

Джерела "Коммерсанта" стверджують, що угоду з білоруським "Паритетбанком" планується структурувати так, щоб російський "Сбербанк" зміг повернути частину міжбанку на українську "дочку" через білоруську – "БПС-Банк". Під час подовження санкцій проти російських банків окремо зазначено, що вони спрямовані на "запобігання виведення капіталів за межі України на користь пов'язаних з банками осіб". Обмежень на розрахунки білоруського "Паритетбанку" з білоруським "БПС-Банком" немає. Тож угода з продажу українського банку дозволить хоча б часткове відновлення близько 1 млрд доларів міжбанківських кредитів головної структури українського підрозділу. З огляду на це, максимальна ціна операції може перевищити 170 млн доларів.

Нюанси майбутньої угоди щодо купівлі українського банку в російському "Сбербанку" та білоруському "Паритетбанку" не коментують.

"Той факт, що "Сбербанк" (Україна) стане "дочкою" не російського, а білоруського держбанку, питань не викликає. А ось те, що главою управління справами президента Республіки Білорусь - акціонера "Паритетбанку" - є Віктор Шейман, може створити проблеми", - зазначило джерело.

Шейман перебуває під жорсткими санкціями США і ЄС у зв'язку зі справами про зникнення двох опозиційних політиків, бізнесмена і журналіста в 1999 і 2000 роках.

Залиште свій коментар

Вибір редакції