Харчі подорожчали і в Європі

Подорожчання продуктів відбулося в Європі. За кордоном більше платити доводиться, передусім, за молочні продукти та хліб.

Найкраще в порівнянні живеться в Німеччині – вони за харчі платять найменше. Проте німці так не думають і скаржаться.

Якщо середній європеєць витрачає на продукти 18 відсотків місячного доходу, то німець віддає 11. Це – 150-200 євро на місяць. Протягом п'ятнадцяти років харчі майже не дорожчали, навіть навпаки. Конкуренція між великими супермаркетами змушувала приваблювати покупців знижками. Тепер ситуація змінилася.

Подорожчання торкнулося молока та кисломолочних виробів, потім угору полізли ціни на хліб та випічку. За пшеничну паляницю німці віддають на цілих 70 відсотків більше, аніж торік. Кілограм м'яса потягне на 10-15 євро, свіжина з м'ясних лавок - 25 євро. З наступного року обіцяють подорожчання пива.

У підвищенні цін звинувачують дорожчу електроенергію та менші врожаї. Утім, висока ціна - не автоматично відмінна якість. Цього року Німеччину струсонув скандал, коли супермаркети збували прострочене м'ясо. Чимало німців вирішило стати вегетаріанцями.

Попри подорожчання, німці віддають за продукти найменше за своїх сусідів по Євросоюзу. Однак не через те, що ціни тут найнижчі. Просто бюргери звикли пильно порівнювати цінники.

ВідеоПродукти подорожчали і в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: