Продукти подорожчають на 20%

До традиційних причин підвищення цін таких як сезонний попит та інфляція додались світові тенденції - глобальне потепління та недовиробництво.

Восени продукти харчування в Україні можуть зрости у ціні на 18-20%.

Через падіння гривні усі харчі подорожчають на 10-12%, ще 8% - вина погодних чинників.

Роздрібні продавці спробують грати на випередження. До традиційних причин підвищення цін таких як сезонний попит та інфляція додались світові тенденції - глобальне потепління та недовиробництво або дефіцит.

У Росії та Польщі неврожай гречки. Через дефіцит та подорожчання кормів молоко подорожчало на третину.

Ціна мяса зросте на 10% через те, що на наш ринок впливає імпорт. На вартості ковбаси позначиться вартість електрики та опалення. Ціна має підвищитись на всі 20%, впевнені м'ясопереробники.

Але підняти вартість переробникам м'яса навряд чи вдасться. Інспекція з контролю за цінами встановлює свої ліміти. Не завжди вигідні виробникам, але нешкідливі для владного іміджу.

Експерти пропонують запровадити соціально-продуктові картки для пенсіонерів. На їхню думку, тоді й ринок працюватиме, але найкращий механізм впровадження карток невідомий.

Нагадаємо, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко повідомив, що "продукти харчування в світі щорічно дорожчають в середньому на 7-8%".

"В Україні зберігається аналогічна тенденція з урахуванням інфляції всередині країни", - підкреслив керівник УАК, якого цитує прес-служба організації.

За його словами, в країнах Євросоюзу з початку 2010 року хліб подорожчав в середньому на 17%, м’ясо - на 15%. Молоко підвищилося в ціні приблизно на 10% в окремих країнах. Середнє зростання цін на продукти в США склало близько 6%.

"Це загальносвітова тенденція, викликана двома чинниками, - стрімким зростанням населення і скороченням виробництва. Продукти дорожчатимуть на 7- 8% щорічно", - констатував Козаченко.

Читайте також:

Українців лякають сиром по 120 грн

Клюєв пройшовся по ярмарках: картопля подешевшала до 2 грн

До кінця року одне яйце коштуватиме 3 гривні

В Україні вдвічі подорожчали яйця

Продукти щороку дорожчатимуть на 7-8%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: