Продукти в Україні на третину дорожчі, ніж в Іспанії

Середньостатистичний продуктовий набір в Україні коштує на третину більше, ніж аналогічний у Іспанії.

В Іспанії продуктовий кошик, до якого входять продукти харчування першої необхідності, виявився дешевшим, ніж в Україні.

Наприклад, картопля коштує близько 6 грн/кг, а в Києві на риках та в магазинах вартість цього продукту починається від 9 грн/кг. Імпортну молоду картоплю на ринках Києва оцінюють у 50 грн/кг. На 35% дешевше можна купити в Мадриді моркву - 9 грн/кг, у Києві ціна стартує від 12 грн/кг. Цибулю іспанці купують майже за 6 грн/кг, а українці - від 10 грн/кг. Дешевша у іспанців і капуста - від 9 до 11 грн/кг, а українці купують цей продукт за 15 -20 грн/кг.

Мінімальна ціна помідорів в Іспанії стартує від 12 грн/кг і може сягати 46 грн/кг залежно від сорту, а в Україні - від 22 до 54 грн/кг також залежно від сорту. Огірки в обох країнах коштують майже однаково: в Іспанії - 23 грн, а в Україні - 21 грн/кг.

Щодо фруктів, то в Україні іспанські апельсини коштують 17-20 грн/кг, тоді як там – 6 грн/кг. Банани іспанці купують по 12 грн/кг, а українці - по 15. Груші в Іспанії по 18 грн/кг, а в Україні - по 35 грн/кг.

Дешевший в Іспанії і цукор - 9 грн/кг, в Україні - від 10 грн. Трохи дорожчі в іспанців макарони – від 8 до 10 грн, у нас - від 7 грн/кг. Рис в Іспанії коштує від 7 грн, а в Україні його ціна стартує від 11 грн/кг.

Значно дорожчим у Іспанії виявився хліб (4,5 – 6 грн) проти українського за 3,5 грн, тому місцеві жителі здебільшого купують багети.

Щодо м'яса, то вартість свинини на ринках та магазинах Мадрида складає 40 грн/кг, а українці купують це м'ясо майже за 64 грн/кг.

Нагадаємо, що лише у квітні овочі та фрукти подорожчали майже на 22% в порівнянні з цінами в березні. На початок травня 2011 року ціни на дану продукцію виявились на 72% вищими, ніж роком раніше.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Микола Азаров переконує, що населенню не варто вірити заявам опозиції про те, що, нібито, в країні ціни і тарифи за час правління Віктора Януковича виросли більше, ніж в сусідніх державах.

Глава уряду запевнив, що у низці європейських країн ціни на найпопулярніші продукти також виросли і перевищують нині українські.

Читайте також:

Азаров не вірить, що українські продукти дорожчі за європейські

Овочі та фрукти дорожчають на 1% кожні чотири дні

Регіонали звинуватили опозицію в подорожчанні продуктів

Українці їдять на третину менше, ніж європейці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: